Ознака: корона вирус

Црна хроника

Кочанчанка лажно тврдела дека е заразена со КОРОНА – доби кривична пријава од полицијата

Кочанчанка лажно тврдела дека е заразена со КОРОНА – доби кривична пријава од полицијата И тоа има. Особа од Кочани лажно ширела информации по социјалните мрежи дека е заразена со […]

Занимливости

Овие места се најризични: Каде во вашиот дом најмногу се задржува коронавирусот

Овие места се најризични: Каде во вашиот дом најмногу се задржува коронавирусот Неодамнешното тестирање спроведено во дом на пациент заразен со вирус, открило дека WC школката, мијалникот и кваката на […]

Вести

Исчезна докторката која меѓу првите јави за ширење на вирус сличен на КОРОНА

Исчезна докторката која јави за ширење на вирус сличен на КОРОНА Кинеската докторка, која беше првата што јавно предупреди за ширењето на вирусот „сличен на САРС“, исчезна, предизвикувајќи стравувања дека […]

Балкан

Прва жртва во српската влада од КОРОНА ВИРУСОТ

Прва жртва во српската влада од КОРОНА ВИРУСОТ Државниот секретар во српското Министерство за заштита на животната средина, Бранислав Блажиќ почина од Ковид-19, беше објавено во српските медиуми. Блажиќ пред […]

Вести

Филипче: Нов смртен случај од КОРОНА и нови 25 заразени

Прес-конференција на министерот за здравство, Венко Филипче Денеска нов смртен случај од КОРОНА ВИРУС. Нови 25 регистрирани случаи. Вкупната бројка сега е 354 потврдени заразени. А тестирани се 3705 граѓани.

Фото

Светот е вест, празните улици на Каталонија

Светот е вест, празните улици на Каталонија Светот е вест, празните улици на Каталонија снимени вчера, 31 март. Испразнети сосема поради стравот од КОРОНА ВИРУСОТ… СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ […]