Ознака: Кралица Елизабета

Сцена

„Некој ќе одговара за ова“: Натрапници провалиле на имотот на кралицата Елизабета

Двајца натрапници упаднале во имотот на кралицата Елизабета во Виндзор. Упадот се случи минатата недела, но веста дури сега е потврдена за британските медиуми. Осомничениот, 31-годишен маж и 29-годишна жена, […]

Сцена

Неочекувано! Кралското семејство повторно попушти кон Меган Маркл, упатени честитики за нејзиниот 39-ти роденден

Меган Маркл денес го слави својот 39-ти роденден. Војвотката од Сасекс моментално живее во Лос Анџелес со нејзиниот сопруг принцот Хари (35) и нивниот син Арчи. Кралицата Елизабета и посакала […]

Вести

Расне стравот за здравјето на Кралицата, еден од вработените е заразен со КОРОНА

Расне стравот за здравјето на Кралицата, еден од вработените е заразен со КОРОНА Наводно, еден од слугите на кралицата е потврдено дека има коронавирус, што предизвика нов стравов во кралското […]

Вести

Пандемијата на КОРОНА ВИРУС ја избрка кралицата Елизабета Втора од Бакингемската палата

Пандемијата на КОРОНА ВИРУС ја избрка кралицата Елизабета Втора од Бакингемската палата. Кралицата (93) и принцот Филип (98) овој викенд се однесени во замокот Виндзор, каде ќе останат во карантин […]

Свет

Заради трагедија во Палатата кралицата Елизабета ќе ги прекрши сите правила

Британските медиуми на големо пишуваат за трагедијата која ја доживеа кралицата Елизабета, откако и почина блиска пријателка и соработничка во Палатата. Во Палатата по тешко боледување починала 73-годишната соработничка и жена […]

Сцена

Кралицата Елизабета (92) има планови: Кога ќе видите што ќе прави во 2025 година ќе се онесвестите

Британската кралица Елизабета Втора која има 92 години во 2025 година планира да ја напушти својата палата поради реновирање кое се очекува да трае 10 години. Бекингемската палата целосно ќе […]

Сцена

Навреди за кралицата: На нејзиниот роденден Меган Маркл повторно направи прекршок

Меган Маркл веќе некое време е официјален член на британскиот кралски дом, но и покрај тоа е склона да ризикува и да отстапи од правилата. Имено, кралицата Елизабета вчера го […]

Сцена

Кралицата Елизабета Втора го прослави роденденот

Кралицата Елизабета Втора вчера го прослави нејзиниот 92 роденден, а во Лондон, во нејзината чест пееја најголемите ѕвезди на денешницата. Британската кралица секоја година слави по два родендени. Првиот е […]