Ознака: Крива Паланка

Вести

СДСМ доживеа ФИЈАСКО на митингот во Крива Паланка!

До редакцијата на Пулс24 пристигна реакција од граѓаните на Крива Паланка.Реакцијата ја објавуваме и пренесуваме во целост без никаква интервенција: Крива Паланка му кажа на Заев и СДС дека веење […]

Вести

Полициски службеници од Крива Паланка на митинг на СДСМ во Скопје!

Сите овие насмеани лица, кои веруваат во погубната политика на нивниот водач во пропаста Заев, изгледа го преземале рецептот еднаш да кажеш нешто, а потоа да го негираш или докажеш […]

Локална самоуправа

Крива Паланка кажа НЕ на квази- програмата на СДС

Крива Паланка јасно му кажа НЕ  на СДСМ.До редакцијата на Пулс24 пристигна писмо од група кривопаланчани, кое без интервенција ви го пенесуваме во продолжение: Денеска низ улиците на Крива Паланка […]

Вести

Носителот на ИЕ3 Илија Димовски денеска е во посета на Крива Паланка

Денеска носителот на ИЕ3 Илија Димовски е во посета на Крива Паланка каде ќе оствари средба со граѓани и ќе посети неколку месни комитети.Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, […]

Локална самоуправа

Паланчани револтирани: „Зајко доскока дури од Струмица да се слика во бастионот на пропаста, од каде се шири исламизам, се ветува двојазичност- се уништува Македонија!

Граѓаните револтирани  од  антимакедонската политика која  ја водат Заев и  СДСМ повторно  го  изјавуваат  своето  незадоволство.До  редакцијата на Пулс24.мк пристигна писмо од револтирани  граѓани  на Паланка, кое без интервенција од […]

Вести

Паланчани реагираат: Нема да дозволиме СДСМ да се поигрува со се што е македонско!

Се редат скандалите во низата антимакедонски политики на Заев и СДСМ, и нивната идеја за двојазичност и федерализација на Македонија.До редакцијата на Пулс24.мк пристигна писмо од револтирани граѓани, само два […]

Локална самоуправа

Паланчани ја прочитаа валканата политика на СДСМ: „Нема место каде може да сокриете сѐ што сторивте“

Дали ова е продолжение на сите антимакедонски кампањи, на сите антимакедонски изјави дадени од СДСМ и продолжение на сценариото на Заев и неговите сдсмовци за двојазичност во Македонија?*До редакцијата на […]