Ознака: Крива Паланка

Вести

Вкупно 336 барања за бесплатен викенд и бања во Крива Паланка и Ранковце

Вкупно 336 пензионери од Крива Паланка и Ранковце аплицирале за користење на услугите од проектите „Бесплатен викенд“ и „Бесплатна бањско-климатска рекреација“ на Министерството за труд и социјална политика на Република […]

Вести

Ќе се гради експресниот пат Ранковце-Крива Паланка

  Пратеничката во Собранието на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ од Крива Паланка Слаѓана Митовска најави неколку инфраструктурни проекти кои, како што рече, се од круцијална важност за жителите на овој град. […]

Сцена

Александар од Паланка се изрезили пред сите само за да добие уште една шанса од девојката. Еве дали му успеа!

Симпатичниот Македонец ги остави во шок членовите на жирито кога  пред милионскиот аудиториум признал дека за натпреварот се пријавил само за да се смири со поранешната девојка Бојана. Марија Шерифовиќ […]

Вести

Над 40 проценти излезност во Крива Паланка и Ранковце до 13 часот

На половина ден од одвивањето на избирачкиот процес во државата информациите за излезеност од општина Крива Паланка покажуваат дека гласале 44,76 отсто, а во Ранковце 40 отсто.– Од вкупно регистрирани […]

Вести

Во Крива Паланка до 10 часот излезноста е 10 отсто, во Ранковце 12 отсто

Според податоците од општинската изборна комисија во Крива Паланка до десет часот гласале околу 10 отсто од вкупниот број регистрирани гласачи.– Право на глас во Крива Паланка имаат 17.068 гласачи […]

Вести

Во Крива Паланка гласаа 229 болни и изнемоштени лица

Вкупно 229 болни и изнемоштени лица од општина Крива Паланка денеска го оствариле своето избирачко право за предвремените парламантарни избори закажани за 11 декември.Од Општинската изборна комисија информираат дека за […]

Вести

Паланчани жестоко против антимакедонските кампањи, не дозволуваат Заев и СДСМ да си играат мајтап со Македонија!

Денешниот скандал доаѓа по низата скандали во кои СДСМ очајно се обидува да реализира верски дејствија во строгиот центар на градот.Имено, ова се случува откако пред околу месец дена, СДСМ […]