Ознака: Кристијано Роналдо

Сцена

Убавиците воздивнуваат по него. Но, погледнете покрај КОГО се буди Кристијано Роналдо!

Неодамна Кристијано Роналдо е фотографиран во друштво на сексапилната Касандра Дејвис, но тој не се буди крај оваа убавица.Тој времето најмногу го поминува со својот син Кристијано Јуниор, а како […]

Сцена

Вин Дизел меѓу рекордерите во фанови на Фејсбук – Марк Цукерберг му честиташе: ФОТО

Вин Дизел стана прв холивудски актер кој на Фејсбук има повеќе од 100 милиони следбеници.Со тоа Дизел влезе во престижната екипа на Кристијано Роналдо и Шакира кои досега беа единствени […]

Сцена

Роналдо ЗАИГРА околу Џенифер Лопез!

По одличната сезона, Роналдо, отишол на годишен одмор за да се одмори за претстојната напорна сезона. Скоро секојдневно на друштвените мрежи објавува детали од одморот… Така, неодамна споделил фотографија од концертот […]

Сцена

Фудбалскиот свет потресен: Откриена вистината за задравјето на Роналдо!

Кристијано Роналдо претрпел делумно прекинување на лигаментите на коленото поради што  би  можел да отсуствува од тревникот  и  до  5 месеци, пишуваат  странските медиуми.Доколку  овие сомнежи  се потврдат Роналдо  ќе […]

Меѓународен фудбал

Еве што изјави Паје откако го повреди Роналдо

Францускиот фудбалер Димитри Паје изјави дека не сакал да го повреди Кристијано Роналдо во финалето на Европското првенство (ЕП) кое заврши синоќа во Париз. Дуелот меѓу двајцата фудбалери се случи […]

Меѓународен фудбал

ПОРТУГАЛИЈА е новиот шампион на Европа!

Фудбалската репрезентација на Португалија е нов европски првак, откако во големото финале на „Стад д’ Франс“ по продолженија ја совлада домашната селекција на Франција со 1-0. Стрелец на победничкиот гол […]

Сцена

Позната старлета уценувана: Се допишувала со Роналдо!

Хрватската старлета Нивес Целзиус на социјалните мрежи објави дека била уценувана и дека непознат маж ѝ бара 10.000 евра за фотографиите од нејзиното евентуално допишување со португалскиот фудбалер, Кристијано Роналдо.Таа […]

Сцена

Поради ова ЦЕЛ СВЕТ му се поклонува: Кристијано Роналдо ги расплака сите со оваа постапка!

Пристигнуваат многу негативни критики на сметка на Кристијано Роналдо по настапот на Португалија на Европското првенство во фудбал во Франција. Португалците одиграа само 1-1 против Исланд, а Роналдо со ништо […]

Сцена

Кристијано Ронално ја изневери Ирина со љубовницата на Берлускони?

Фудбалерот на Реал Мадрид е виден на почетокот на декември во луксузен хотел во Мадрид со Никол. Веднаш почнаа озборувањата дека ја изневерил својата девојка. Поединечни италијански медиуми пренесоа дека […]