Ознака: Кристијано Роналдо

Меѓународен фудбал

Колку заработува Меси, а колку Роналдо: Разликата во платите е огромна

Sвездата на Барселона, Лионел Меси зема двојно поголема плата на Кристијано Роналдо. Ова стана јасно од податоците, споделени од угледниот француски весник „Екип“. Според информациите, бруто-месечната плата на Меси во […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Мислев дека на 35 години ќе бидам рибар, а не фудбалска ѕвезда

Кристијано Роналдо вчера го прослави 35. роденден, но и покрај тоа Португалецот доминира на теренот и е најдобар фудбалер на Јувентус. Роналдо во кариерата освои пет трофеи во Лигата на […]

Сцена

Знаевме дека Георгина е згодна, но кога ќе видите како танцува ќе сфатите колку Роналдо е среќен човек

Вереницата на Кристијано Роналдо, згодната Георгина Родригез обожава да танцува, а посебно ја сака салсата. Стегната во сиви хеланки во секси издание со чевли за танцување, таа објави видео на […]

Меѓународен фудбал

Роналдо најави крај на кариерата!

Кристијано Роналдо во разговор за португалската телевизија ТВИ зборуваше за својата иднина. Роналдо веќе повеќе од деценија е еден од најдобрите играчи на светот, благодарение на своето фудбалско знаење, но […]

Сцена

Адвокатите на Роналдо признаа дека платиле 375.000 долари на „силуваната“ девојка

Случајот со наводното силување на Кристијано Роналдо во Лас Вегас е завршен. Обвинителството откри дека поради недостаток на докази ќе мора да стави крај на криминалниот случај против популарниот фудбалер. […]

Сцена

Фотографија после „односи“ на Роналдо и Георгина? Сите коментираат еден детаљ

Кристијано Роналдо после напорната сезона одмара со својата поубава половина и семејство, а дека ужива во љубовта со Георгина Родригез можете да видите од фотографијата која таа ја објави на […]

Сцена

Роналдо го напушти Дубровник, а начинот на кој се збогувал со персоналот на вилата покажува каков човек е

После продолжениот викенд поминат во Дубровник, Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез го напуштија хрватскиот пристанишен град. Во Хрватска пристигнале во неделата, а престојувале во најелитната вила во Дубровник.   View […]

Меѓународен фудбал

Роналдо ќе носи патики изработени од раката на Македонец!

Кристијано Роналдо, еден од најдобрите светски фудбалери, добива рачно изработени патики од страна на македонскиот уметник Сатја Грабулоски, кој со својата компанија „Swithadot“ прави чуда и продолжува да ги снабдува […]

Меѓународен фудбал

Мајката на Роналдо во врска со обвиненијата за силување: „Таа сигурно не била во собата на мојот син само за да игра карти“

Мајката на Кристијано Роналдо, Долорес Авеиро, го одбрани својот син од обвиненијата за силување. Во САД во тек е полициска истрага, откако на 28-ми мај 2018 година, Катрин Мајорга го […]

Сцена

Фудбалерот на Лацио ја „ќари“ поранешната на Роналдо- ниту тој не можеше да и одолее

Во 2016 година таа беше главна тема во сите светски медиуми бидејќи токму таа ја имаше честа да му стане девојка на Кристијано Роналдо. Станува збор за мисицата Дезире Кордеро […]

Сцена

Го пипкаат неговиот полов орган за среќа, а некои отидоа и предалеку со понудите: Фановите опседнати со Кристијано Роналдо

Статуата на Кристијано Роналдо поставена во неговиот роден град Фунчал во 2014 година е прилично голем мамец за туристите. Многу фанови застануваат да се фотографираат со истата, а посебно им […]

Живот

Георгина и Роналдо ја имаат „најгрдата“ мачка на светот, а колку е нејзината цена?

Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина Родригез на светот им го претставија новиот член во семејството. Станува збор за мачка која нема влакна, оваа врста на мачки многумина не ги […]