Ознака: кулинарство

Кулинарство

Рецепт за совршени тестенини со зеленчук: Може да ги јадете за ручек или вечера, а ќе ги подготвите за 15 минути

По празниците, добро ќе ви дојде лесен оброк, а овој едноставен рецепт ќе ви помогне брзо да го подготвите Велигденските празници се зад нас, така што рецептот за лесен и […]

Кулинарство

Љубители на кокос, навалете! Рецепт за превкусни палачинки со кокос и бело чоколадо

Не мора премногу да ги убедуваме љубителите на кокос дека вреди да се испроба овој рецепт за палачинки. Смесата за овие палачинки е збогатена со кокосово брашно, а го има […]

Кулинарство

Љубители на кокос, навалете! Рецепт за превкусни палачинки со кокос и бело чоколадо

Не мора премногу да ги убедуваме љубителите на кокос дека вреди да се испроба овој рецепт за палачинки. Смесата за овие палачинки е збогатена со кокосово брашно, а го има […]

Кулинарство

Испробајте го најубавиот Хиландарски леб со млад кромид: Папанезот во мрсна и посна варијанта е чудо од вкусови!

Овој рецепт му припаѓа на готвачот на Света Гора, кој е издаден да го приближи Хиладар до сите оние кои не се во можност да го посетат, а пред сè, […]