Ознака: лав

Хороскоп

Лав и Јарец – знаците кои делуваат бесчувствително додека не ги запознаете

Овие два знаци често знаат да остават впечаток дека се студени и бесчувствителни, се додека не ги запознаете подобро. Јарец Родените во овој знак делуваат студено и надмено. Оставаат впечаток […]

Хороскоп

Овен, Рак и Лав: Не е лесно со овие хороскопски знаци

Сите понекогаш имаме лош ден од различни причини. Но, постојат три хороскопски знаци кои се пораздразливи од останатите. Имаат краток фитил и со нив понекогаш е навистина тешко. Овен Импулсивност […]

Занимливости

Лав нападна рагбист, едвај му ја спасија раката

Немилиот инцидент се случил во зоолошката градина во Блумфонтејн во Јужна Африка.Велшкиот рагбист Скот Болдвин при посетата направи голема глупост заради која за малку ќе ја загубеше раката. Тој го […]

Хороскоп

Два хороскопски знаци на кои ќе им се случи нешто убаво во Јули

БлизнациСакате да ја подобрите вашата положба и материјалниот статус. Имате прекрасна визија и доволно енергија така што новите случувања на работното место не сакате да ги препуштите на случајот, но […]