Ознака: лав

Занимливости

Кои хороскопски знаци да очекуваат брак оваа година?

Овновите ги очекува страсна љубовна авантура, Лавовите ќе уживаат првенствено во романтика, а Вагите следнава година брзо ќе се заљубат и веројатно ќе стапат во брак. Овен Немирните љубовни води […]

Занимливости

Запознајте ја Кјара; мешавина на лав и тигар

Малата Кјара родена во Нов Сибир, на која и посакуваме се најдобро, живее во семејна куќа, а се храни од домашна мачка.Борците за правата на животните предупредуваат дека хибридните животни […]