Ознака: Леонел Меси

Меѓународен фудбал

Меси ги шокираше сите со својата одлука: „Готово е, повеќе нема да играм…“

Дваесет и девет годишниот Меси го загуби и четвртото големо финале, трето во последните три години. Фрустрацијата кај него е голема, па веднаш по мечот со Чиле изјави дека се […]