Ознака: лепа брена

Сцена

Лепа Брена доби нова снаа

Александра Пријовиќ, девојката на Филип Живојиновиќ е добро позната, но Лепа Брена доби уште една снаа. Виктор Живојиновиќ е во врска со Ангела Шимиќ која објави заедничка фотографија на Инстаграм. Тинејџерката […]

Сцена

Нова незгода на концертот на Брена во Охрид: Овој пат не падна, ама и пукна фустанот

Најголемата ѕвезда на Балканот, Лепа Брена на концертот во Градиште пееше со распаран фустан. Работ од фустанот напукнал, а естрадната кралица професионално го доврши концертот на задоволство на сите присутни. Лепа […]

Сцена

ЛЕПА БРЕНА МУ Е МАЌЕА: Погледнете која е вистинската мајка на Филип Живојиновиќ

Најстариот син на Боба Живојиновиќ му го роди Зорица Десница, а Лепа Брена му е само маќеа. Боба Живојиновиќ некогаш одамна се забавуваше со Зорица со која го доби синот […]

Сцена

Брена проговори за војната и распадот на Југославија

Фолк ѕвездата Лепа Брена на сцената постои 35 години. Тој периодот го одбележале многу успеси. Падови немало, но имало моменти кои можеле да донесат големи проблеми во кариерата.Меѓутоа она што […]

Сцена

Брена вложува 500 илјади евра: Ова е новиот семеен бизнис на Дедиње со кој ќе управува синот Филип

Според српските медиуми, познатата ѕвезда Лепа Брена заедно со својот сопруг и децата отвораат нов семеен бизнис со кој ќе управува Филип, сегашното момче на Александра Пријовиќ.Лепа Брена и Боба […]