Ознака: лепа брена

Сцена

Карлеуша гола во када и без грам шминка „растури“ на хитовите на Брена и Бекута!

Марија Шерифовиќ покрена нов тренд на естрадата. Станува збор за тн. предизвик „Пеење во тоалет“.Евровизиската победничка ја номинирала Лепа Брена, а фолк дивата истиот предизвик ѝ го поставила на Јелена […]

Сцена

„Го запрев возилото и слушнав вресоци“: Тој ја спаси Лепа Брена од сигурна смрт!

Храбриот Бајро Џигал од Нови Пазар е човекот кој пред повеќе од 20 години и го спасил живтот на Лепа Брена. Роден 1945 година, откако положил за возачка дозвола на […]

Сцена

Не може никако да ѝ се удоволи: Лепа Брена ѝ најде мана на Александра Пријовиќ!

Откако малку подобро се залознаа, Брена сфатила што не ѝ се допаѓа кај Александра…Од моментот кога во јавност се појавила информација дека нејзиниот посинок Филип е во врска со пејачката […]

Сцена

Нема да му биде добро: Еве што му порачаа Брена и Саша Поповиќ на Шабан по преминувањето во „Пинкови ѕвезди“

„Скоро 40 години  сум во шоу бизнисот и  се навикнав на непрофесеионализам, така што  не сум изненадена“, рекла Брена.Започна снимањето на новата сезона од „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ […]

Сцена

ЗАВИДНА ФИГУРА И ВО ШЕСТАТА ДЕЦЕНИЈА: Ова е ТАЈНАТА на нејзиниот добар изглед!

Лепа Брена и во шестата деценија одржува завидна линија, а одговорот на прашањето како и успева тоа, се наоѓа во нејзиното (далечно) минато.Изгледа дека Брена уште во младоста развила навика […]