Ознака: лепа брена

Сцена

Брена шокира со фотографија во костим за капење!

Пејачката Лепа Брена овие денови се одмора на хрватското приморје, а со своите обожаватели често споделува фотографии, а една посебно го привлекла вниманието. На неа пејачката позира во бел костим […]

Сцена

Брена успеа да ја ПОДБЕРЕ идната снаа во коментар на Инстаграм!

-Јас и мојата жена сме многу тврдоглави – тврди Филип Живојиновиќ покрај објавената преписка со својата девојка Александра Пријовиќ.Фолк дивата Лепа Брена имала и коментар за судирот на младиот пар. […]

Сцена

До сега не сте имале можност да го видите: Еве како изгледа братот на Брена

Лепа Брена денес е  позната балканска ѕвезда. Создаде брен од себе, а за многубројните концерти и  албуми слушнале и  странците. Иако  важи  за една од најпознатите личности  на Балканот таа […]

Сцена

Фото: ВАКА изгледала Лепа Брена на личната карта кога имала 18 години!

 Прва лична ката, 18 години, тогаш Фахрета Јахиќ, денес Живојиновиќ – стои во описот на сликата.Една од најголемите музички ѕвезди на просторите на поранешна Југославија секако е Лепа Брена. Тоа […]

Сцена

Лепа Брена доживеала шок! Нејзиниот сопруг Бата Живојиновиќ…

Пејачката Лепа Брена  пред неколку  дена го прославила својот  56-ти  роденден, а бидејќи  не била заедно  со  сопругот Боба, неговото изненадување малку  доцнело. Брена по  настапот во Сараево отпатувала во Мајами, […]

Сцена

ФОТО: Ја препознавате Брена, но дали знаете кое е девојчето покрај неа?

Лепа Брена ја обожаваа сите во поранешна Југославија. Меѓу нив е и една позната српска пејчка, која на Инстаграм објави фотографии со водечката ѕвезда во тоа време.На фотографијата е Даниела […]