Ознака: лепа брена

Сцена

Снаата на Брена: „Не кријам дека имам ромска крв“!

Со  гласот, симпатичната појава, упорноста и  ненаметливоста ја освоила публиката уште во 2013 кога прв пат се појави на сцената на „Ѕвездите на Гранд“. Но најголема популарност стекна  кога во почетокот […]

Сцена

СЕКС-СКАНДАЛ ПОМЕЃУ МИРОСЛАВ И БРЕНА: Прашајте ја како беше…

Откако е откриено дека Мирослав Илиќ се обидел да ја силува Лепа Брена во средината на 80-тите години во хотелот „Славија“, се огласи пејачот кој оваа негова монструозна постапка му […]

Сцена

МРАЧНА ТАЈНА: Познат пејач се обидел да ја силува Брена. Врескала од страв!

Српски Курир изнесе скандалозна информација за пејачот Мирослав Илиќ кој периодов и онака е во центарот на медиумското внимание поради неговиот вонбрачен син.Во средината на 80-те години, познатиот пејач упаднал […]

Видео

Видео: Лепа Брена го измисли Гангнам стилот пред 25 години

Хитот „Гангнам стајл“ веќе со месеци е вистински хит на јутуб, кој ги сруши сите можни рекорди на гледаност. Нормално, поради тоа настанаа многу преработки, пародии и легенди за оваа […]

Сцена

Јелена Карлеуша со потсмев кон Цеца и Лепа Брена

Продолжувајќи ја својата војна во медиумите, овој пат мета на контраверзната српска пејачка Карлеуша, и беа нејзините соработнички Светлана Цеца Ражнатовиќ и Лепа Брена. Преку друштвената мрежа и својот Твитер профил […]