Ознака: лепа брена

Сцена

ГОЛЕМА НЕПРИЈАТНОСТ и се случи на Лепа Брена!

Стотина патници кои викендов патуваа со ЕР Србија на различни дестинации, кога пристигнале на белградскиот аеродром Никола Тесла не си го добија својот багаж.На аеродромот настанал вистински хаос, а меѓу […]

Сцена

Рада Mанојловиќ се осуди да го открие нешто за Цеца и Брена што никој не се осудил претходно: Тие имаат спонзори…

Новиот апбум „Метропола“ на Рада Манојловиќ постигнува неверојатни успеси, а пејачката се огласи за подемот во кариерата.- Немав спонзор за албумот, но не знам дали тоа е паметно или глупаво. […]

Сцена

Ја прашале Лепа Брена што е по националност: Еве што им одговорила!

Познатата српска пејачка Лепа Брена ја прашале што е по националност, а нејзиниот одговор ќе остане запаметен.Одговорот на Лепа Брена стигна во сите медиуми ширум регионот. – Јас сум Југословенка, […]

Сцена

Брена и Боба остануваат без богатството!

Фолк ѕвездата Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ останаа без застапшништвото на Јагуар и Ленд Ровер во Србија, затоа што тоа го доби Остоја Мијаиловиќ, пратеник на партијата СНС.„Брена […]

Сцена

ШЕГИТЕ СКАПО ГО ЧИНЕА: Мирослав Илиќ одлучи да се брани по скандалот!

Мирослав Илиќ за српски Информер реши да проговори за скандалот кој деновиве се провлече низ медиумите дека познатиот фолкер сакал да ја силува својата колешка Лепа Брена во хотелот „Славија“ […]