Ознака: лепа брена

Сцена

Вработените во домот на Лепа Брена мораа да го направат ова за време на пандемијата за да останат на работа кај пејачката

Пејачката Лепа Брена проговори за вакцинацијата против коронавирусот и откри дека се вакцинирала поради себе и луѓето околу себе. Пејачката примаше вакцина, а потоа се и ревакцинираше. „Сите во мојата […]

Сцена

Прекрасен и романтичен подарок за својата сакана: Брена му возврати со љубовни зборови на Боба

Романтичните кадри од Брена и Боба ги разнежнија сите… Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ моментално уживаат во Црна Гора, а пејачката му упати романтична порака на својот […]

Сцена

ОТКРИЕН ИНТЕРЕСЕН ТАЛЕНТ НА ​​ЛЕПА БРЕНА: Дали од него може да заработува за живот како од пеењето?

Лепа Брена (60) е една од најголемите музички sвезди која „живее“ на сцената повеќе од три децении. Продадените концерти, плочи, албуми се доказ дека таа има исклучителен талент, но малкумина […]

Сцена

РЕТКО КОЈ ЗНАЕ СО ШТО СЕ БОРИ! Лепа Брена си ја отвори душата па зборуваше за нејзината здравствена состојба, пејачката призна дека психички не е добро!

Дојде и до корона вирусот, како и нејзината работа, која беше загрозена за време на пандемијата, и откри што ѝ е најтешко. Пејачката Лепа Брена тешко ја поднесува ситуацијата со […]

Сцена

Снаа и свекрва: Лепа Брена и Пријовиќ во опуштено издание се прошетаа низ Белград

Иако често во српските медими се пишува за односот на Лепа Брена и Александра Пријовиќ, па наводно снаата и свекрвата не се во најдобри односи, тие го покажаа сосема противното. […]

Сцена

Лепа Брена се потсети на својата мајка со необјавени фотографии, едната особено ќе ви го скрши срцето

Иако има сè што ќе посака во животот поранешната југословенска ѕвезда Лепа Брена сепак има и нешто што не може да си го купи со пари, а тоа е животот […]

Сцена

Лепа Брена не изненади сите! Многумина велат дека никогаш не изгледала ПОДОБРО!

Пејачката Лепа Брена реши да го смени имиџот. Брена сега има кратка фризура со локни, а судејќи според реакциите на пејачката, таа е повеќе од задоволна од промената. Добрата фризура […]