Ознака: лепа брена

Сцена

Ослабе 17 килограми само со оваа едноставна диета: Лепа Брена изгледа повеќе од совршено само поради овој секојдневен оброк!

Помина многу време откако пејачката Лепа Брена (60) водела борба со вишокот на килограми. Но таа се уште зборува отворено за тој проблем и како успеала да ја донесе својата […]

Сцена

Лепа Брена среде зимо се соблече во бикини: Кога ќе видите на која тропска дестинација замина пејачката за Божиќ се ќе ви стане јасно

Српската пејачка Лепа Брена буквално ги препоти фановите споделувајќи фотографија на својот Инстаграм профил во костим за капење. Пејачката овие денови по повод новогодишните и божиќните празници заедно со својот […]

Сцена

Лепа Брена ја продава вилата и ќе се пресели овде- ова здание чини цело богатство, а од погледот ќе подзинете

Лепа Брена и сопругот Боба ја продаваат луксузната вила на Бежаниска коса. Тие ја продаваат оваа куќа бидејќи била преголема за нив, со оглед на тоа што Филип и Стефан […]

Сцена

Лепа Брена полека ја губи косата: Пејачката прв пат фотографирана без перика, од глетката ќе се разочараат фановите

Како што неодамна еден српски медиум напиша, Лепа Брена полека останува без коса, па во последно време не ги симнува периките од глава, а ги има во секој облик и […]

Сцена

Оваа фотографија се уште ја крие: Еве како изгледала Брена како девојче- црна коса, а кога ќе и ги видите забите ќе се прашате само едно

Една од најпознатите југословенски имиња на овие простори која и денес е голема ѕвезда е Лепа Брена, таа иако има 60 години важи се уште за атрактивна и сексапилна пејачка. […]

Сцена

Брена годинава славата ја прослави без гости- за време на вечерата еве како најмалиот нејзин син ја посрамоти девојка му

Српската пејачка Лепа Брена вчера ја прослави славата Свети Архангел Михаил попозната како Арангеловден. За жал годинава наместо бенд во живо и стотина пријатели и роднини семејството мораше само да […]

Сцена

Овој излив на емоции сите го чекаа еден ден- еве како го нарече Брена внукот од синот на Боба и снаата Пријовиќ

Семејството на пејачката Лепа Брена секогаш е под бурното око на медиумите и јавноста, особено откако таа се збогати со снаата Александра Пријовиќ која и е добро позната на јавноста. […]

Сцена

Лепа Брена се најде на позната странска страница – објавија колку е „тешка“

Познатата странска страница „Celebrity net worth“ која всушност се занимава со финансиите на големи ѕвезди овој пат објави колку тежи српската ѕвезда Лепа Брена. Така, богатството на популарната пејачка на […]