Ознака: лила филиповска

Сцена

Лила Филиповска актуелна и во српските медиуми каде открива: „За мене љубовта е како грав во петок“

Во македонските медиуми, особено во делот на естрадните вести, може доста да се прочита за ѕвездите од српската естрада и регионот. Но, и кај нашите северни соседи, може да се […]

Сцена

Во бела наметка како грчка божица- сите гледаа во длабокото деколте на Лила, а овој детаљ ќе ве хипнотизира буквално со часови

Лила освен што е една од најпопуларните водителки во Македонија таа важи за една од најубаво облечените жени, секогаш скоцкана од глава до пети. Лила на Инстаграм овојпат објави фотографија […]

Сцена

На која ѝ стои поубаво: Лила Филиповска со фризура како Џенифер Лопез

Инфлуенсерката и водителка на шоуто „Се или нешто“ се пофали со нов изглед. Познатата водителка со фризура како на латино дивата Џенифер Лопез. Пејачката ова фризура ја носеше во нејзиниот […]

Сцена

Лила Филиповска: „Изминатиов период ме научи дека без сè се може“

Лила Филиповска: „Изминатиов период ме научи дека без сè се може“ Речиси и да нема човек во земјава кој барем еднаш не слушнал за познатата водителка, а доказ за нејзината […]

Сцена

Израсна во ова село, а куќата во која има спомени е вистински рај: Лила Филиповска не крие од каде потекнува

Познатото телевизиско лице Лила Филиповска знае како вистински да ужива. После уживањето на море водителката се посвети и на македонските убавини, кои мора да признаеме ги имаме во изобилство. Сите […]

Сцена

Лила повторно го запеа својот хит, а погледнете кој пејач ѝ прави друштво

Македонската водителка Лила Филиповска со секоја своја објава на социјалните мрежи привлекува внимание. За оние што не знаат, Лила Филиповска пред 20 години имаше кратка музичка кариера. Таа имаше неколку […]