Ознака: лила филиповска

Сцена

„Тешко мене без тебе“ е новиот хит на Филип Пешевски и Лила Филиповска

„Тешко мене без тебе“ е дует темата кои ја снимија Лила Филиповска, водителката на популарното шоу „Се или нешто“ и младиот и талентиран пејач Филип Пешевски. Ова не е првпат […]

Сцена

„Воодушевена сум“: Лила прави голема промена во својот дом

Добро познато е дека ТВ водителката Лила Филиповска е најуспешната македонска инфлуенсерка на Инстаграм. Токму оваа секундарна нејзина бизнис активност и овозможува многу соработки, поволности во секојдневието и секако заработка. […]

Сцена

Искрена и директна: Лила откри каква ќе биде како свекрва

Најпознатата ТВ водителка кај нас, Лила Филиповска каде и да се појави, што и да направи остава силен впечаток. Таа, исто така има своја „мала“ армија од следбеници на социјалната […]

Сцена

Лила Филиповска актуелна и во српските медиуми каде открива: „За мене љубовта е како грав во петок“

Во македонските медиуми, особено во делот на естрадните вести, може доста да се прочита за ѕвездите од српската естрада и регионот. Но, и кај нашите северни соседи, може да се […]

Сцена

Во бела наметка како грчка божица- сите гледаа во длабокото деколте на Лила, а овој детаљ ќе ве хипнотизира буквално со часови

Лила освен што е една од најпопуларните водителки во Македонија таа важи за една од најубаво облечените жени, секогаш скоцкана од глава до пети. Лила на Инстаграм овојпат објави фотографија […]

Сцена

На која ѝ стои поубаво: Лила Филиповска со фризура како Џенифер Лопез

Инфлуенсерката и водителка на шоуто „Се или нешто“ се пофали со нов изглед. Познатата водителка со фризура како на латино дивата Џенифер Лопез. Пејачката ова фризура ја носеше во нејзиниот […]

Сцена

Лила Филиповска: „Изминатиов период ме научи дека без сè се може“

Лила Филиповска: „Изминатиов период ме научи дека без сè се може“ Речиси и да нема човек во земјава кој барем еднаш не слушнал за познатата водителка, а доказ за нејзината […]

Сцена

Израсна во ова село, а куќата во која има спомени е вистински рај: Лила Филиповска не крие од каде потекнува

Познатото телевизиско лице Лила Филиповска знае како вистински да ужива. После уживањето на море водителката се посвети и на македонските убавини, кои мора да признаеме ги имаме во изобилство. Сите […]