Ознака: лила филиповска

Сцена

Лила повторно го запеа својот хит, а погледнете кој пејач ѝ прави друштво

Македонската водителка Лила Филиповска со секоја своја објава на социјалните мрежи привлекува внимание. За оние што не знаат, Лила Филиповска пред 20 години имаше кратка музичка кариера. Таа имаше неколку […]

Сцена

Јава без проблем, но овој пат со викање, Лила се качи од „магаре на коњ“

Лила Филиповска уште еднаш покажа и докажа, дека е вистински љубител на животните. И тоа од сите видови и врсти. И домашни и диви. И месојади и тревопасни. Впрочем, на […]

Сцена

Го напушти Скопје: Лила Филиповска во вонредна состојба успеа некако да стигне на плажа

Поради пандемијата со коронавирусот и вонредната состојба повеќе од два месеци сме „затворени“ во нашите домови со почитување на мерките за заштита, а со проглсување на новата вонредна состојба така […]

Сцена

Лила со емотивна порака се прости од Драган Вучиќ: „Не заборавај да го поздравиш татко ми“

Тажна вест за смртта на Драган Вучиќ утринава ја потресе Македонија. Вучиќ почина од последица на коронавирусот, а мнгоумина се во шок и неверување дека водителот повеќе не е меѓу […]

Сцена

Магија во домот на Лила за празниците – Погледнете

Веќе стана традиција на социјалните мрежи да се покаже декорација од празничниот амбиент во домот, а особено сега повеќе можеме да ѕирнеме во приватноста на познатите поради изолацијата од коронавирус. […]

Сцена

Лила накратко го „напушти“ карантинот, па виртуелно замина на плажа и коктел

Пандемијата, коронавирусот, ковид19 или короната ни стави рампа на секојдневните активности, навики, рутини, па од постојано излегување дома, сега најголемиот дел од времето го поминуваме дома во из0лација. Ова особено […]

Занимливости

Го дуплираше милионот: Ивана од Скопје докажа дека чуда се случуваат

Младата натпреварувачка Ивана од Скопје е првата учесничка која докажа дека чудата навистина се случуваат, како во нејзиниот случај. Сепак, тоа што храброста не беше нејзината силна страна, а веруваше […]