Ознака: лила филиповска

Вести

Филиповска: Ги вратив парите, некој сака да згази по мојата чест и углед

Водителката Лила Филиповска чие име се спомнува околу наводна измама со една градежна фирма, демантира дека учествувала во измама. Вели дека ги вратила парите за кои ја обвинуваат, додавајќи дека […]

Избор на уредникот

ДОКАЗ: Лила Филиповска планира да бега? Работава е измешана многу

НА ЛИЛА И Е ЗБОКТИСАНО, ДОБРО ИНФОРМИРАНИ КРУГОВИ БРИФИРААТ ДЕКА ПЛАНИРА ДА БЕГА ОТИ СЕ ПЛАШИ ДЕКА ЌЕ ЈА ЗАТВОРАТ. ОПАШКАТА НА ЛИСИЦАВА НЕ Е ЧИСТА… Познато е од каде […]

Вести

Лила денес сведочеше за Рекет

Предметот „Рекет”, против обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, денеска ќе продолжи со испрашување на четворица нови сведоци на Јавното обвинителство за организиран криминал. Водителката и блиска пријателка на Боки […]

Сцена

Лила одново се сликаше гола во запенета када, па доби (не)пристоен предлог

Лила Филиповска одново ја шокира јавноста. Или поточно ја воодушеви со најновата серија фотографии на кои водителката е седната гола во запенета када, само со пешкир завиткан околу главата и […]

Сцена

„Каде е милионот?“: Лила Филиповска откри дали ќе има нова сезона на „Се или нешто“

Иако календарски се уште е лето, летните одмори веќе завршија, а многумина се вратија на своите секојдневни обврски. Македонската водителка на „Се или нешто“, Лила Филиповска ова лето имаше од […]