Ознака: локална самоуправа

Локална самоуправа

Берово со нов современ спортски терен

Проектите кои беа дел од предизборната програма на градоначалникот Наџински за периодот 2013-2017 година, полека но сигурно се реализираат со што се зацрвстува политиката на исполнување на ветувањата дадени до […]

Локална самоуправа

Официјално отворен традиционалниот меѓународен турнир во одбојка на песок

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, претседателот на Европската Одбојкарска Конфедерација /ЦЕВ/, Александар Боричиќ и претседателот на Одбојкарската федерација на Македонија, Петар Јовановски, вчеравечер /2 септември, петок/ официјално го отворија […]

Локална самоуправа

Се чисти градска река

Локалната самоуправа врши чистење на речното корито на градската река во централното градско подрачје на потегот од  мостот  „Димо Нареднико“ па се до излезот на градот.  „Со чистење на коритото […]

Локална самоуправа

Екипи на Град Скопје интервенираат на терен за санација на последиците од невремето

– Сите екипи на Штабот за заштита и спасување на Град Скопје во моментов интервенираат на терен во насока на оспособување на сообраќајниците каде се појавија поплавувања по невремето кое […]

Локална самоуправа

Кружната раскрсница на влезот во Берово – уште еден проект кој завршува

Уште еден капитален инфрастуктурен проект е во завршна фаза во Берово. Проектот за изградба на кружна раскрсница на влезот во Берово кој Општина Берово го реализира со Агенцијата за финансиска […]

Локална самоуправа

Инфраструктурни активности април/јули 2016 во Битола

Инфраструктурни проекти во Општина Битола до јули 2016 година.Проект: Реконструкција на над 100 улици – 4 фаза – Асфалтиран пристапен пат во ИЗ „Жабени“ во должина од 280м. Вкупна вредност […]

Локална самоуправа

Времено укинато автобуското стојалиште кај ТЦ Мавровка

Град Скопје со известување до граѓаните за времено укинување на автобуското стојалиште кај ТЦ Мавровка.Градот Скопје ги информира граѓаните дека повикувајќи се на „Одобрение за времена измена на режимот на […]

Локална самоуправа

Амбасадорката на Швајцарија ќе оствари средба со градоначалникот Димитровски

Денеска во Општина Кочани, во 11:30 ч. амбасадорката на Швајцарската Конфедерација, Сибиле Сутер Тејада ќе се сретне со градоначалникот на Општина Кочани, Ратко Димитровски.Во рамките на посетата на Кочани ќе […]