Ознака: магданос

Нега и убавина

Чајот од овој зачин ќе реши многу стомачни проблеми

Магодносот најчесто се користи во кулинарството, но треба да знаете дека од него можете да направите чај кој е корисен против многу болести. Чајот од магдонос се препорачува за нередовен […]

Живот

За здраво и затегнато тело: 3 чаеви за елиминирање на целулитот и масните наслаги

Речиси секоја жена барем еднаш во животот се соочила со борба против целулитот. Неговата појава не е секогаш поврзана со вишокот килограми, па дури и жените кои имаат речиси совршена […]

Живот

Ставете го ова во секое јадење и ослабнете во рекорден рок

Билката која сите ја употребуваме како зачин е многу погодна и за слабеење. Станува збор за магдоносот. Магдоносот е свежа и ароматична билка која на јадењата им дава посебен шмек […]

Живот

Чутворна маска од магдонос против подочници

Одите во кревет на време, употребувате квалитетни креми за областа околу очите, здрави сте, но сепак повторно имате темни кругови под очите! Освен тркалцата од краставици, ладната лажичка и кесичките […]

Живот

Ставете го ова во секое јадење и ослабнете во рекорден рок

Билката која сите ја употребуваме како зачин е многу погодна и за слабеење. Станува збор за магдоносот. Магдоносот е свежа и ароматична билка која на јадењата им дава посебен шмек […]

Живот

Сакате да јадете лук но не сакате да ви мириса здивот, направете го ова

Сите знаеме колку е непријател мирисот на лук откако ќе го консумираме.Лукот е многу здрав, има бројни здравствени придобивки, но мириса многу лошо. Ако сакате да не мирисате по јадењето, […]