Ознака: македонски фудбал

Македонски фудбал

ВАКА СЕ САКА КАПИТЕНОТ: Еве како се славеше пред куќата на Горан Пандев во Струмица, за момент ќе ве облеат емоции

Македонската фудбалска репрезентација за прв пат во својата историја обезбеди учество на едно големо натпреварување. Предводени од капитенот Горан Пандев, „црвено-жолтите“ вчера во Тбилиси, во баражот за Европското првенство 2020, […]

Македонски фудбал

Пандев по доаѓањето во Македонија: Мојот сон се оствари, овие дечки заслужија пласман на ЕП

Македонската фудбалската репрезентација рано утринава пристигна во Скопје, откако поради густата магла наместо на скопскиот аеродром авионот со кој патуваа слета во Приштина. По обезбедување на историскиот пласман на Европското […]

Вести

Претседателот Иванов упати честитка за победата и пласманот на ФК „Вардар“

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов им ја честита победата и пласманот во Лигата на Европа на фудбалскиот клуб „Вардар“.– Ви ја честитам победата, историскиот успех на екипата на ФК […]

Македонски фудбал

Познатиот бразилски фудбалер – вака ги „поздрави“ навивачите на Фенер!

Фелипе Мело, поранешниот фудбалер на Јувентус, Интер, Фиорентина и Галатасарај твитна на својот официјален „Твитер“ профил со поддршка и импресионираност од победата на Вардар во двомечот со Фенербахче. Мело изминативе години […]

Македонски фудбал

Голманот на Вардар повикан на допинг контрола откако правеше чуда на голот!

Човекот кој го одбележа мечот е голманот Филип Гачевски.27-годишниот чувар на мрежата  едноставно правеше чуда на голот и ги доведе до лудило скапите ѕвезди на Фенер, па по завршувањето на […]

Македонски фудбал

Бранко Илиевски: Вардар е Македонија, Македонија е Вардар

Гласот на Бранко Илиевски кој на вљубениците во италијанскиот фудбал им е добро познат, вечерва повторно се слушаше од коментаторското столче во дуелот меѓу Вардар и Фенербахче.За фановите на Вардар, […]

Македонски фудбал

За пласманот на ЕП фудбалската репрезентација на Македонија У-21 ќе биде парично наградена

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на седницата одржана денеска утврди награден фонд за репрезентацијата на Македонија до 21 година за постигнатиот успех – пласман на ЕП во Полска […]