Ознака: манипулација

Избор на уредникот

ДЈЕЧАК СА КАВАЛОМ! – како алузија на ефтиниот пиар за големи манипулации

ДЈЕЧАК СА КАВАЛОМ Изгубени во муабетите за тоа колку бил јаден синот на Силјановска со кавалот во паркот, и тоа колку бил супер и во допир со природата и сиромашните […]

Коментари

Чизкејковци се пофалија дека протестирале, следеше лавина од реакции (негативни)

Како што може да се забележи од фотографиите Чизкејк, човекот што им ја хакирал страната на Бојкотирам се пофалил дека бил во кампот на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА. Пусти мерак за берење […]

Избор на уредникот

Горан Костовски (Чизкејк) е најобичен манипулатор!

Горан Костовски (Чизкејк) еден млад господин кој го претставуваат како носител на мрежата „Бојкотирам уставни промени„ и кој синоќа беседеше на протестот, вечерва напишал коментар дека за наша жал синоќешниот […]

Избор на уредникот

Моите сомнежи во однос на патриотизмот на Мицковски се потврдија!

Уште еден од огромниот ред статуси на социјалните мрежи кои го сметаат говорот на Мицковски за површен и договорен со некои центри на моќ. Во име на објективноста го пренесуваме […]

Избор на уредникот

Филип Петровски: Се поклонувам на сите што протестираа за зачувување на името но не и на врхушката

Сакам да им изразам почит и да се поклонам на сите оние чисти души и патриоти кои што вчера беа на ПРОТЕСТОТ против промена на името на Македонија и штетните […]

Коментари

Што се 60.000 луѓе во Париз, а што во Скопје

Се разбира дека здраворазумски мислечките луѓе не потпаднаа под лагите и манипулациите за „грандиозноста“ на митингот за промоција на Мицковски. Најголем дел како што самите се произнесува и наминале да […]

Избор на уредникот

Како се манипулира членството од страна на врхушката! И тие мислат дека манипулацијата им поминала

Додека верните подржувачи и клиенти на врхушката која што беше инсталирана на сомнителен начин во Валандово, пред крајот на минатата година, се во небо од задоволство, членството и тоа како […]