Ознака: Манчестер Јунајтед

Меѓународен фудбал

Уапсен капитенот на Манчестер Јунајтед!

Хари Мекгваер, капитенот на Манчестер Јунајтед, беше уапсен на грчкиот остров Миконос. Според извештаите во медиумите, тој се судрил со група Британци, по што полицијата интервенирала. Очевидци изјавија дека две […]

Издвојуваме

Скопје домаќин на светскиот спектакл Реал Мадрид-Манчестер Јунајтед

Дуелот меѓу актуелните победници во Лигата на шампионите Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед како освојувач на Лига Европа, ќе почне од 20:45 часот, а од ФФМ апелираат сите кои ќе […]

Меѓународен фудбал

УЕФА го казни Манчестер Јунајтед: Еве кои фудбалери нема да играат во Скопје

УЕФА го казни Манчестер јунајтед со 10.000 евра оштета за прекршување на правилникот за анти-допинг тестирањата, за време на Европа-лига финалето против Ајакс. УЕФА исто така поединечно ги казни Фил Џоунс […]

Меѓународен фудбал

Перишиќ заминува во Манчестер Јунајтед за 50 милиони евра

Сите услови со Перишиќ се договорени. Договорот ќе биде на четири години, вреден седум милиони евра по сезона. Јунајтед и Интер се блиску до договор за конечната цена, па се […]

Меѓународен фудбал

Тренерот на Ростов доби селфи од Ибрахимовиќ по натпреварот

Еден од членовите на стручниот штаб на тимот на Ростов веднаш по завршувањето на вчерашниот осминафинален дуел од Лига Европа побара селфи од Златан Ибрахимовиќ.Во стил на голем обожавател еден […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Робин Ван Перси промаши празен гол

Пред еден месец, Ридинг во Лига Купот водеше против Арсенал со 4-0, по што гостите стигнаа до неверојатни 4-4, што ги одведе до продолженија. Во додатните 30 минути, гледачите погледнаа […]