Ознака: марихуана

Дестинации

Амстердам го забранува за туристите она по што е најпрепознатлив

Амстердам ја разгледува можноста да воведе забрана за продажба на марихуана на туристи во кафулињата, а истовремено истражува и нови начини како да го балансира начинот на живот на населението […]

Занимливости

ФОТО: Готвач уапсен затоа што користел канабис за „да проба нови вкусови“

Готвач од Сицилија е уапсен под сомнение дека продавал дрога, откако полицијата пронашла канабис во неговиот дом. Готвачот Кармело Кијарамонте (50) поседувал две големи стебла марихуана и еден килограм индиски […]

Македонија

Двајца гостиварци фатени со марихуана на наплатна рампа “Гостивар“

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.И.(24) и Ф.Ј.(24), двајцата од Гостивар поради “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и […]

Црна хроника

Жена од Полска продавала марихуана во Куманово

СВР Куманово, до Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против М.Р. (31) од Полска, со привремено живеалиште во Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело – […]

Вести

Како беше спречен шверц на огромна количина марихуана?

Царинските службеници од граничниот премин Табановце, спречија обид за шверц на голема количина опојна дрога марихуана. На 29 март 2019 година, царинските службеници од граничниот премин Табановце при претрес на […]

Занимливости

77 годишната Марта Стјуарт најави производи со марихуана, за луѓе и животни

Марта Стјуарт (77), американска ТВ водителка, колумнистка и ѕвезда на емисијата за кулинарство и животен стил најави партнерство со компанијата Canopy Growth која се занимава со произведување на марихуана и […]