Ознака: марихуана

Занимливости

Пронашла нокт и дрога во автомобилот, па мислела дека сопругот ја изневерува, но…

Кога во автомобилот на својот сопруг нашла вештачки нокт и дрога, сопругата на Муханад Кадур мислела дека сопругот ја изневерува, но вистината криела сосема друга приказна. Муханад Кадур никако не […]

Вести

Уапсен македонски државјанин во Србија: Со камион пренесувал марихуана

Српската полиција кај Владичин Хан заплени околу 80 килограми марихуана, скриена во камион со македонски регистарски таблички.Притоа, е уапсен 69-годишен македонски државјанин, соопшти денеска српското Министерство за внатрешни работи. Во резервоарот […]

Вести

Пожарите во Калифорнија уништија бројни плантажи на марихуана и винарии

Пожарите, кои избувнаа во северниот дел на американската држава Калифорнија, уништија голем број винарии и десетици плантажи на марихуана.Најмалку 31 плантажа на марихуана е целосно уништена, на многу други им е нанесена […]

Вести

Откриени 30 килограми марихуана во глисер кај Калишта

Полицијата од Струга и Граничната полиција за надзор на Охридското Езеро вчера кај струшкото село Калишта откри и заплени речиси 30 килограми опојна дрога „марихуана“.Дрогата била откриена во моторен чамец […]

Балкан

Уапсен познат бизнисмен, полицијата пронашла 725 кг. марихуана

Полицијата од приморскиот град Валона заплени 725 клограми марихуана и два автомобила.При контрола на четирикатница, сопственост на бизнисмен, полицијата дрогата ја открила на вториот и четвртиот кат. Упасени се, сопственикот […]

Занимливости

Прашала кој вид на змија е на фотографијата, но сите гледаа во растението во саксијата

Една млада девојка поставила фотографија на социјалните мрежи и станала хит на интернет.Девојката која ја поставила фотографијата намерно или не прашала дали некој знае од кој вид е змијата на […]