Ознака: марихуана

Занимливости

Баба го издрогирала цело семејство: За ручек им зготвила патка полнета со марихуана

Седумчлено семејство од чешкиот град Вратимов за Божик завршило во болница со вртоглавици, мачнина и халуцинации, бидејќи бабата која спремала патка за празничната вечера наместо зачин, во јадењето ставила марихуана. […]

Вести Македонија

Во куќа во Бутел пронајдени 300 килограми марихуана

Во домот на скопјанец во населбата Бутел во Скопје полицијта запленила околу 300 килограми марихуана , информираше МВР. Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија со дрога […]

Македонија

На граничниот премин Богородица, запленети околу 515 килограми марихуана

Одделот за криминалистичка полиција и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера на граничниот премин […]

Вести

Дозволено носење марихуана на аеродромот во Лос Анџелес

Аеродромот во Лос Анџелес дозволи патниците да носат помали количества марихуана – до 28,5 грама или осум грама концентрат. Полициската служба на аеродромот веќе нема да ја одзема марихуаната доколку […]

Вести Македонија

И во радовишко нелегално се одгледува марихуана

Во местото викано Телешорски извори во атарот на село Смиланци, радовишко полицијата откри нива на која се одгледува марихуана. Заради основано сомнение за сторено кривично дело неовластено произвотство и пуштање […]

Сцена

Лудост: Што направи Раста со банкнота од 50 евра?

Познатиот репер Стефан Ѓуриќ Раста не престанува да ги шокира фановите ширум Балканот. Овој пат на социјалната мрежа Инстаграм пејачот објави фотографија каде во банкнота од 50 евра става трева […]

Контроверзни фајлови

Знаете ли зошто е забранет канабисот? Се кладиме дека не ви паднало на памет ова

Канабисот е растение кое му е познато на човекот околу 28илјади години и може да се користи за различни цели – во исхраната, медицината, градежништвото, како гориво и сл. Од […]