Ознака: металург

Ракомет

Победа на Металург, реми на Вардар Про

Ракометарите на Металург забележаа победа на Цетиње против Ловќен, додека Вардар Про освои бод во Прешов против Татран, во натпреварите од 14.коло во СЕХА лигата. Металург против домаќинот Ловќен победи […]

Останати спортови

Металург против Динамо Минск во осмина финалето во ЛШ

Металург, за противници во осмина финалето во Лигата на шампиони ги добија ракометарите на Динамо Минск, беше одлучено со ждрепката која во вторникот се одржа во седиштетот на ЕХФ во […]

Ракомет

ЛШ: Против кого ќе игра Металург во осмина финалето

Ракометарите на Металург, во вторник, ќе до дознаат името на противникот, со кого ќе играат во осмина финалето во Лигата на шампиони. Македонскиот првак, за противник може да добие една […]

Ракомет

Егзибиција на Металург против Силкеборг

Ракометарите на Металург ја потврдија втората позиција во Ц групата, во Лигата на шампиони, откако во 10.коло го победија Силкеборг со 32:18 (18:14).Натпреварот немаше резултатско значење, бидејќи Металург по саботниот […]

Ракомет

Доколку биде втор Металург ќе игра против Ч.Медведи, Атлетико или Динамо

Ракометарите на Металург, во недела, против данскиот Силкеборг, ќе го одиграат натпреварот од последното 10.коло, во Ц групата во Лигата на шампиони.Металург е многу блиску до освојувањето на втората позиција […]

Ракомет

Червар: Најдобар балкански тим е Металург

Ракометарите на Металург против данскиот Силкеборг ќе го заокружат настапот во фазата по групи во Лигата на шампиони, во сезоната 2012/2013.Металург со победа на овој натпревар, кој ќе се одигра […]

Ракомет

Металург и Вардар фаворити против Слога односно Извиѓач

Македонските преставници во регионалната ракометна СЕХА лига, Вардар Про и Металург, во среда навечер, ќе ги одиграат натпреварите од 13.коло.Бранителот на титулата во оваа конкуренција, Вардар Про, од 19 часот […]

Ракомет

Влезници за натпреварот Металург-Силкеборг преку „КупиКартиЗаСе“

Ракометниот клуб Металург го промени партнерот за продажба на билети за натпреварите од Лига на шампионите во ракомет, при што склучи договор за соработка со продажната мрежа на „КупиКартиЗаСе“.Новина во […]