Ознака: металург

Ракомет

Диви: Нека каже Шундовски по чија наредба ме избриша од репрезентација!

Голманот на ракометниот клуб Металург, Петар Ангелов Диви, не го крие разочарувањето за фактот дека беше избришан од репрезентативниот список. Селектрот Звонко Шундовски пред неколку дена го објави списокот на […]

Ракомет

Металург не патува за Брест?

Натпреварот од Регионалната Лига што нашиот претставник го игра против Мешков е неизвесен, поради временските услови, Металург го пропушти летот од Виена за Минск. Ракометарите на Металург се чини дека […]

Ракомет

Чупиќ: Се навикнав на „жешката“ атмосфера на овие простори, не ми сметаше воопшто!

Ракометарите на Киелце по големата борба пред седум илјади бучна публика во Скопје стигнаа до важна победа на гостувањето кај македонскиот претставник во Лигата на Шампионите, екипата на Металург, јунак […]