Ознака: миленко неделковски

Избор на уредникот

Доказ: Миленко праќа љубовни воздишки на Мери, Гусар да не се мешал негова била оваа лавица

Ти па Мери, цел работен век со проблеми! Закани, неплатени придонеси, пари на рака!!! Ахххх, бељаџике мала… Мери ма, признај дека само јас те “нападнав” со ЧЕЖЊА. Напад нежен, влажен, […]

Избор на уредникот

Како ја „анализираше“ Миленко Неделковски Наталија Ивчева! Лом!!!

Како ја „анализираше“ Миленко Неделковски Наталија Ивчева! Лом!!! Во кратки црти за медиумскиот заштитник на Мицко/Мивко Наталија, која своевремено беше прва руска виолина со текстовите во Инфомакс. Може Мицко тоа […]

Вести Македонија

Миленко Неделковски во полициска станица

  Новинарот Миленко Неделковски во моментов се наоѓа на разговор во полициската станица во Велес. Неделковски, пред неколку часа, самиот на Фејсбук најави дека полицијата е дојдена на вратата од неговиот […]

Коментари

Последниот „бедем“ на Мицковски. Одбрана која сигурно ќе го одведе во „светла иднина“

Да не е тажно ќе биде комично. И тоа многу смешно. Еве ги гавазите на Мицко кои се сметаат самите себе за негови првобранители и со право да денунцираат секој […]

Вести

Неделковски: Ако беа сигурни дека ќе победат на избори, зошто се скараа за 35 пратенички места?

И новинарот Миленко Неделковски со коментар за денешниот хаос по објавувањето на пратеничките листи на СДСМ.„Туку, ако беа толку сигурни дека ќе тепаат на избори на 11 декември, што толку […]

Колумни

Му фаќало рачето

Во мојот живот сум имал многу падови и многу блесоци. Горе, доле, горе, доле…Сум се познавал, дружел и комуницирал со секаков народ. Од криминалци до врвни уметници, спортисти, влијателни политичари. […]

Вести

Скандалозна емисија на Неделковски

Во текот на вчерашниот ден гледачите беа сведоци на скандалозна емисија на авторот и водител Миленко Неделковски.Емисијата Миленко Неделковски Шоу која траеше 20 минути помина во целосен молк, освен поздравниот […]

Балкан

Динко за Миленко Неделковски: Имаме сметки за расчистување

Динко Валев од Јамбол е Бугаринот, кон кого британскиот таблоид Дејли мејл пројави особен интерес. Тој се прослави откако објави видео на кое се гледа како лови илегални мигранти кои […]

Вести

Искуство на Миленко Неделковски: Електричен автомобил заштедува многу пари и ја чува природата

Мојот добар пријател, најголемиот жив дисидент во Европа, Даниеле Генсер од Швајцарија е човек што ми овозможи прв пат да возам електричен автомобил. Секако не сметајќи ги бампер аутата во […]

Вести

Бугарин се заканува: Ќе го ловел Миленко Неделковски за да му се одмазди за искршената плоча на Кајмакчалан

„Бугарија денес“ објави дека Динко Велев, самопрогласениот „најпознатиот ловец на мигранти“, тргнува во лов на Миленко Неделковски.„Бугарија денес“ објави дека Динко Велев, самопрогласениот „најпознатиот ловец на мигранти“, тргнува во лов […]