Ознака: Мирослав Грчев

Избор на уредникот

Фрчко си ги реди работите. Синот е веќе главен играч во ПУИК. А што мислевте вие за вас дека дошол живот?

Фрчко си ги реди работите. Синот е веќе главен играч во ПУИК. А што мислевте вие за вас дека дошол живот? Дојде живот за уште еден син на функционер и […]

Вести

Функционерот на СДСМ Грчев со фашистички пораки- се закануваат дека ќе го уништеле вмровскиот ген

Сдсмовскиот функционер и поранешен министер во владите на СДСМ, Мирислав Грчев во својата најнова колумна преку експлицитен говор на омраза испраќа фашистички пораки и порачува дека „вмровскииот ген мора да […]

Вести

ФОТО:Еве кои влегоа во кабинетот со Алоѓозовски: Се бореа и плукаа сe живо за Скопје 2014, не за верување туку за фотелји!

Плукањето по сите проекти од Скопје 2014 и сите други проекти во културата на кои работеше владата на ВМРО-ДПМНЕ, им се исплатеше на дел од кадрите на СДСМ, тие први […]

Вести

ПАДНАА МАСКИТЕ- СДСМ промовира и шири говор на омраза

СДСМ и нејзините најгласни поддржувачи самите признаваат дека промовираат и шират говор на омраза. Ваквата потврда дојде од поранешниот градоначалник на општина Центар од СДСМ кој моментално е дел од […]

Вести

Партиските експерти на Катица Јанева изгубија контакт со реалноста

Партиските експерти на Катица Јанева секој ден докажуваат дека во нивното работење има нула независност и нула професионалност.Мирослав Грчев во колумна за опозицискиот портал ПлусИнфо на Бранко Героски се изразува […]

Вести

Остра реакција на МАН по повикувањето на насилство од страна на Мирослав Грчев

Македонската асоцијација на новинари (МАН) најостро реагира по објавувањето на последниот коментар на авторот Мирослав Грчев на интернет порталот Плусинфо. Во коментарот насловен “Со оган на Владата и на Советот […]

Вести

Партиските вештаци на Јанева повикуваат на физичко насилство и пресметки со ВМРО-ДПМНЕ

Мирослав Грчев кој беше фаворизиран од Катица Јанева да изработи вештачење со кое неосновано ќе се конструира предмет во врска со уривањето на дивоградбата „Космос“ во својата најнова колумна „Со […]