Ознака: млеко

Живот

Две состојки од кујната прават чудо за совршен ПЕДИКИР

Не морате да давате пари  на услуги за педикир за да ги  отстраните задебелувањата  на стапалата. Се што  ви треба го имате во кујната.Блогерката Табита Блупокажала како  можете дома да […]

Занимливости

Научниците се изјаснија која е суперхраната на иднината и НЕМА ДА ВИ СЕ ДОПАДНЕ!

Интернационален тим на научници штотуку открија кристал на протеинот лоциран во утробата на бубашвабата.Причината е дека тој е 4 пати похранлив од млекото на кравата, и истражувачите веруваат дека тој […]

Живот

Му пораснале гради од секојдневна навика на многу луѓе!

Сидни Велингтон, 54-годишен Британец ја тужи локалната компанија за производство на млеко од соја откако открил драматични промени на своето тело.Тој пиел млеко од соја интензивно во последните неколку месеци […]

Живот

Задолжително запомнете: Што прво морате да направите доколку изгорите на сонцето?

Колку и  да се штитите, секому  може да му  се случи да изгори на сонцето. За да ги ублажите и  оладите  изгорениците, ви откриваме што прво морате да направите кога […]

Вести

Рокот за поднесување барања за субвенции за млеко до 30 јуни

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој информира дека рокот за поднесување барања за директни плаќања за произведено и предадено овчо, козјо и кравјо млеко во период од јануари […]

Балкан

Србија забрани промет на млеко од 27 фарми и 46 домаќинства

Министерството за земјоделство на Србија објави во средата дека превентивно забрани пуштање во промет на сурово млеко од 27 фарми и 46 семејни домаќинства. Оваа мерка е донесена по вонредните […]