Ознака: млеко

Живот

Откако ќе го прочитате ОВА, никогаш повеќе нема да го оставате млекото на вратата од ладилникот

Eкспертите предупредуваат дека е штетно за нашето здравје доколку редовно го чуваме млекото во преградите на вратата од фрижидерот, што многумина по навика и го прават.Образложението е едноставно. Температурата не […]

Живот

MЛЕКОТО е еликсир на здравјето,но НЕМА да ви се ВЕРУВА за што уште може да го користите!

Млекото најчесто го користиме како напиток, но постојат неколку начини да го употребувате млекото и во други корисни цели…Млекото има богата и кремаста база и може да се користи на […]

Живот

НЕ ТРОШЕТЕ ПАРИ НА ПЕДИКИР: Со помош на само 2 состојки од кујната, нозете ќе ви изгледаат совршено

Домашен лек кој е совршен за вашите нозе да изгледаат совршено.Состојки: 4 шолји млеко 3 лажици прашок за пециво Подготовка: Прво, загрејте го млекото, а потоа ставете во сад кој […]

Живот

ОВАА СМЕСА ќе ја препороди вашата коса, дури и ако е фарбана

Не само што е висококвалитетна смесата, туку остава и трајни ефекти за косата.Одговара за сите типови на коса, спречува опаѓање на косата и поттикнува брз раст. Ако сакате да ја […]

Издвојуваме

Донација од Бимилк за Млечната кујна во Детската клиника во Скопје

По повод Светскиот ден на детето, вчера Бимилк донираше Битолско трајно млеко со 10 витамини за Млечната кујна во Детската клиника во Скопје. Со овој хуман гест Бимилк продолжи со […]

Живот

Внимание! Само една чаша млеко дневно може вака да се одрази на вашето здравје- долгорочно!

Дури  и  доколку  не сте љубител на  млеко, имајте ги на ум големите здравствени   придобивки  од овој  напиток. Го  пиете ли  довоно? Млекото и  млечните производи  се препорачуваат  како  добар  избор […]

Вести

Рокот за барања на субвенции за млеко и за несилки трае до 5 ноември

На 5 ноември истекува рокот за поднесување барања за директни плаќања за произведено и предадено овчо, козјо и кравјо млеко во период од мај до септември 2016 година. Висината на […]