Ознака: моцарела

Кулинарство

Предлог за ручек: Пилешко со пршута и моцарела

Потребни состојки: 6 парчиња пилешки стек 2 тиквички 6 парчиња пршута 6 парчиња моцарела Пармезан 1 јајце Презла Маслиново масло 2 лажици млеко Сол и бибер Начин на подготовка: Изрендајте […]

Кулинарство

Предлог за ручек како од ресторан: Пилешко со печурки и моцарела

Одличен рецепт за брз и вкусен ручек. Потребни состојки: 3 парчиња пилешки стек 400 гр печурки Две чешниња лук Половина коцка пилешка супа Половина чаша бело вино 150 гр моцарела […]

Нега и убавина

Од што треба да ви се состои вечерата, ако сакате да ослабете без гладување?

Нутриционистите и научниците се согласни за листата од намирници кои му помагаат на телото да остане сито, а да се ослободи од вишокот килограми. 30 грама протеини, консумирани 30 минути […]

Здравје

Од што треба да ви се состои вечерата, ако сакате да ослабете без гладување?

Нутриционистите и научниците се согласни за листата од намирници кои му помагаат на телото да остане сито, а да се ослободи од вишокот килограми. 30 грама протеини, консумирани 30 минути […]

Кулинарство

Совршена летна пица со моцарела, босилек и пченка

Доколку сакате да испробате нешто ново и интересно, поедноставнета верзија на пица со помалку тешки состојки за летниот период, го имаме вистинскиот рецепт за вас. Тенко, крцкаво тесто, многу доматен […]

Здравје

Од што треба да ви се состои вечерата, ако сакате да ослабете без гладување?

Нутриционистите и научниците се согласни за листата од намирници кои му помагаат на телото да остане сито, а да се ослободи од вишокот килограми. 30 грама протеини, консумирани 30 минути […]