Ознака: напиток

Нега и убавина

Бидете здрави цела година со помош на овој напиток од јајца и мед

Зајакнете го вашиот имунитет на целосно природен начин. Доколку сакате да го зајакнете вашиот имунитет пред ладните денови, тогаш потребно е секое утро да консумирате една лажица од овој напиток. […]

Нега и убавина

Овој природен напиток ги исфрла сите токсини од организмот: Делува за само 20 минути, а се подготвува брзо и лесно!

Природен напиток за исфрлување на токсините од цревата, би требало редовно да консумирате ако имате проблеми со варење. Акумулирање на фекалии во цревата можат да доведат до нерамнотежа во телото, […]

Нега и убавина

Рецепт за здрав напиток кој помага да имате рамен стомак

Кога сакаат да живеат здраво и попатно да ги губат килограмите, многумина во својата исхрана внесуваат смути. Покрај низата предности кои со себе ги носат за здравјето, овие вкусни напитоци […]

Нега и убавина

Сојузник во слабеењето: Рецепт за здрав напиток кој помага да имате рамен стомак

Кога сакаат да живеат здраво и попатно да ги губат килограмите, многумина во својата исхрана внесуваат смути. Покрај низата предности кои со себе ги носат за здравјето, овие вкусни напитоци […]

Нега и убавина

За 1 месец цела облека ќе ви биде голема: Моќна напивка за брзо слабеење

Оваа напивка поттикнува слабеење и ги исфрла токсините од телото. 1 лимон 60 гр магдонос 60 мл вода Исечкајте магдонос и прелијте со врела вода. Оставете да се излади и […]

Нега и убавина

Кога црниот дроб е полн со токсини се дебелеете: Со овој напиток исчистете го за 72 часа

Кога црниот дроб е полн со токсини, тогаш не е во сосојба да ја врши својата функција нормално. Многумина не земаат во предвид дека празен црн дроб е оној кој […]

Нега и убавина

Пијте го ова пред спиење- ќе почувствувате олеснување а помага и при слабеење

Овој напиток е корисен и ќе ви помогне да направте детоксикација на организмот. Ќе го забрза метаболизмот, но ќе ја забрза и работата на цревата.Главна состојка е магданос, а ќе […]

Нега и убавина

Напиток кој го топи салото на стомак дури 80 проценти само за 7 дена

Овој напиток се покажал како многу ефикасен за слабеење и го препорачуваат речиси секогаш кога постои проблем со празнење на цревата. Секако, потребно е повеќе да се движите и поздраво […]

Кулинарство

Милениумски германски рецепт од 3 состојки кој го регулира притисокот

Притисокот е како термометар за здравјето. Висок крвен притисок значи дека вашето срце работи потешко за да ја испумпа крвта. А, тоа е опасно зошто може да предизвика инфаркт, церебрални тромбози […]

Живот

Енергетски напиток кој ќе ве разбуди по празниците

Овој напиток дефинитивно ќе ве разбуди. Лимонот го раздвижува црниот дроб, помагајќи му да произведе дигестивни сокови кои ќе ја поттикнат детоксикацијата. Куркумата е одлична за метаболизмот и варењето. Состојки […]