Ознака: напиток

Здравје

Најмоќен природен напиток: Го чисти телото од маснотии и наталожени токсини во рекорден рок

Овој напиток во себе ги содржи сите потребни витамини и минерали, а истиот добро ќе му дојде на организмот по обилно консумирање на храна или нездрав начин на живот. Со […]

Нега и убавина

Се пие на празен стомак и ги топи масните наслаги: Овој моќен детокс напиток прави чуда за вашата линија

Комбинацијата на овие состојки го прави напитокот толку моќен што ќе ги истопи сите масни наслаги кои ги имате. Се пие секое утро на празен стомак, а по потреба, доколку […]

Здравје

Овој моќен напиток ја подобрува крвната слика и ја зголемува енергијата

Ако често се чувствувате уморно и малаксано и потребно ви е повеќе енергија, еднаш дневно пијте го овој напиток и ќе се чувствувате многу подобро. Недостатокот на енергија е честопати […]

Живот

Водата од ова растение е моќен напиток – го јакне имунитетот, го регулира холестеролот, подмладува…

Водата од бреза во Русија веќе со децении се користи како додаток во исхраната и за медицински потреби. Во последно време таа станува популарна и во Европа, и тоа поради […]

Нега и убавина

Напиток по кој полудеа тие кои сакаат да ослабат за 15 дена, тајната е во главната состојка

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и ги топи маснотиите на критичните […]

Живот

Домашен напиток против запек од само 2 состојки!

Опстипацијата е проблем кој измачува многумина, често и не обрнуваме премногу внимание на празнењето на цревата, што е голема грешка. Задржувањето на отпадните материи во нашите црева може да предизвика […]

Живот

Овој напиток ги топи вашите килограми со неверојатна брзина, а воедно е и исклучително здрав

Состојките на овој неверојатен напиток можеби нема да ви се допаднат, но докажано е дека е делотворен пијалак кој многумина го тестирале и ја довеле својата линија на тело до […]

Нега и убавина

Вкусен напиток кој штити од настинка и го зголемува либидото

Можете да бидете силни и секогаш во форма благодарение на овој напиток. Состојки 3 моркови • 1 лажичка ѓумбир • 1 јаболко • 1 лимон Подготовка Добро измијте ги состојките […]

Живот

Во вода додадете ја само оваа состојка: Ќе добиете витаминска бомба за здравјето и изгледот

Сигурно сте чуле барем еднаш дека некој го спомнал овој зеленчук и колку е тој добар за многу здравствени проблеми. Тоа е одличен лек против мачнини и повраќање во бременоста. […]

Нега и убавина

Бидете здрави цела година со помош на овој напиток од јајца и мед

Зајакнете го вашиот имунитет на целосно природен начин. Доколку сакате да го зајакнете вашиот имунитет пред ладните денови, тогаш потребно е секое утро да консумирате една лажица од овој напиток. […]

Нега и убавина

Овој природен напиток ги исфрла сите токсини од организмот: Делува за само 20 минути, а се подготвува брзо и лесно!

Природен напиток за исфрлување на токсините од цревата, би требало редовно да консумирате ако имате проблеми со варење. Акумулирање на фекалии во цревата можат да доведат до нерамнотежа во телото, […]