Ознака: народна медицина

Здравје

Морковот како лек

Морковот како лек СОДРЖИ: витамини Б1, Б2, многу каротен (провитамин А), витамин Г, витамин Х (биотин), етерско масло, шеќер, пектин, пантотенска и јаболкова киселина, фитостерин, аспарагин, глутамин, пентозин, скроб, целулоза, […]

Живот

Само 2 состојки за целосно чистење на организмот – руски народен лек кој нашироко се применува во светот

Доколку и вашиот организам е преполн со токсини тогаш ви носиме брзо решение за ослободување од истите. Ефикасниот природен лек од народната руска медицина се состои од кефир и хелдино […]

Живот

За само 20 секунди исчистете ги затнатите синуси со овој метод

Проблемите со синусите можат да бидат многу непријатни. За жал, оваа инфекција е вообичаена; околу 37 милиони Американци патат од воспаление на синусите секоја година. Инфекцијата на синуси е всушност воспаление кое […]

Живот

Древен селски напиток – заборавен, а лекува сè!

Низ историјата нашите баби ја користеле сурутката како лек и дефинитивно не грешеле. Сурутката е нус-производ кој се добива при производство на сирење. Индустриското производство на сурутка е започнато дури […]

Живот

5 народни лекови со кои ќе ги решите сите кожни проблеми!

Без разлика дали станува збор за модринки, акни или нешто посериозно, сите знаеме колку кожните проблеми можат да бидат напорни. За среќа, постојат решенија за овие проблеми! Ви ги претставуваме […]

Живот

Цел свет е восхитен од овој лек кој ги намалува мастите во организмот

Доколку имате зголемени масти во крвта, можете да го пробате овој природен лек, бидејќи на многумина им помогнал. Лекот се приготвува навечер, а се консумира наутро. Потребни состојки: Суви смокви […]

Живот

РЕЦЕПТ: Чај од пченица за лекување на артритис и реума!

РЕЦЕПТ: Чај од пченица за лекување на артритис и реума! Оние кои се грижат за своето здравје повремено треба да си приготвуваат чај од пченица кој е исклучително делотворен за лекување артритис. […]