Ознака: НАТО

Коментари

И јас сакам азил!

Зошто? Заради СЕВЕРНА, лошиот воздух, скапиот бензин, корумпираните политичари и изгнасените партии, сообраќаниот хаос, убиствата по улиците, ревизијата на историјата, умреното здравство, ГМО храната, кучињата што не јадат по улици… […]

Вести Македонија

Џафери на парламентарното собрание на НАТО во Канада

Претседателот на Собранието, Талат Џафери од денес до 19 ноември ќе учествува на годишната сесија на Парламентарното собрание на НАТО, која ќе се одржи во Халифакс, Канада. Со него патуваат потпретседателот […]

Вести

Бојко Борисов за Русија: Ако се оди војна, ќе се бориме на страната на НАТО

“Ако се случи војна, руските ракети се насочени кон Бугарија”, изјави премиерот Бојко Борисов пред bTV. Тој истакна дека на сите средби на НАТО – Русија се наведува како главна […]

Видео

Најгледаната епизода на САМО ВИСТИНА на сите времиња, од која Јонуз избега од Филип Петровски

Проследете ја најгледаната емисија на САМО ВИСТИНА на сите времиња од која Агим Јонуз избега под налетот на аргументите на Филип Петровски. Емисијата е снимана на 18 јуни 2018 и […]

Мислења

Не е до НАТО и ЕУ, до нас е !

Се повеќе како реакција луѓето ги искажуваат своите ставови на своите фејс профили јавно. Највисоко Демократско право е правото на слободен говор и тоа и за почит. Ние како редакција […]

Вести Македонија

Дали тоа Тачи најавува војна во Македонија?

Интегрирањето на Македонија во НАТО  е прашање од исклучителна важност кое може да заврши со војна, јавно изјавува Тачи. Тој посочува дека е исклучително внимателен со оваа своја изјава, за […]

Избор на уредникот

Сакате да знаете како се живее во Европската унија?

Појдете во Бугарија, Хрватска, Романија… Во градовите во центарот ќе видите луѓе како се шетаат по шетачките улици во елитни кафе барови Старбакс и бутици. Се е тоа е фасада. […]

Вести Македонија

За Европска Македонија НЕКОГАШ

Пак со автобуси,сокчиња и сендвичи.Тоа беше недозволиво и смешно кога ВМРО организираше протести.Но сега се со знамиња на Македонија и Европската унија, транспаренти, маици и беџеви и се е дозволено. […]