Ознака: нега

Занимливости

Вратете го стариот сјај на вашите омилени сандали: Едноставен трик како да ги отстраните црните дамки од стапалата

Ако сте забележале црни дамки на вашите омилени сандали што се појавуваат кога нозете ви се потат во текот на топлите летни денови, не грижете се. Омилените сандали или влечки […]

Живот

СЕ ИЗГОРЕВТЕ? Само пресечете еден компир и следете ги овие едноставни упатства

Изгорениците се повреди на ткивата предизвикани од топлина, хемикалии или електрична енергија. Повеќето луѓе мислат дека топлината е единствената причина за изгореници, но некои хемикалии и електричната енергија исто така […]

Нега и убавина

Првутот во косата е проблем што ги мачи многумина: Овие 4 природни рецепти можат да ви помогнат

Најчести причини за првут се алергии, изложеност на стрес, употреба на погрешни производи за нега на коса, климатски услови и температурни промени, но и прекумерна потрошувачка на солена, кисела или […]

Нега и убавина

Не сте фарбани, а немате фарба за коса: Водата од варен компир го решава најголемиот проблем на секоја жена!

Стареењето е неизбежен процес, а со тоа и појава на седи влакна во нашата коса. Тоа е нешто од што секој најмногу се плаши (покрај појавата на брчки), но за […]

Нега и убавина

Аспиринот прави чуда за вашата коса: Ако се користи на овој начин, косата ќе ви биде посјајна, погуста и без првут

Наместо да трошите пари на скапи шампони и препарати, испробајте некои од природните решенија. Доколку имате масна коса, коса без сјај или често ви се јавува првут, уште денеска започнете […]

Занимливости

ТРИК ОД 2 СЕКУНДИ КОЈ ГО ПРОДОЛЖУВА ЖИВОТОТ НА МАШИНАТА ЗА ПЕРЕЊЕ: Ја отстранува влагата и бактериите за момент!

Наједноставниот трик кој значи многу за долговечноста на машината за перење! Машината за перење е еден од омилените апарати за домаќинство, го скратува извршувањето на домашните работи – додека „врти“, […]

Живот

Испукани усни, опаѓање на коса, осип на лице: Промените на кожата укажуваат на недостаток на овие витамини

Кожата, како најголем човечки орган, честопати може да укаже на здравствени проблеми и пораки што ни ги испраќа телото преку мали знаци. Ако забележите одредени промени во кожата, тие не […]