Ознака: несреќа

Балкан

ТРАГЕДИЈА ВО ХРВАТСКА КАЈ НОВСКА: Се судрија товарен и патнички воз! Се зголемува бројот на загинати

Тешка железничка несреќа се случи вечерва во Хрватска меѓу Рајиќ и Новска кога се судрија патнички и товарен воз. Како што неофицијално дознава Вечерњи, жртвата на ХЖ бил искусен машиновозач […]

Вести

Ако бил доволно голем да седне во моќна кола и да вози без дозвола, доволно е голем и да му се суди како на полнолетен

По одлуката на скопското јавно обвинителство на 16-годишникот којшто со „БМВ“ го прегази хирургот Ѓорѓи Јота да му се суди како на „дете во ризик постаро од 14 години“, односно […]

Вести

Тринаесет години од хелихоптерската несреќа кај катлановско Блаце

Во катлановско Блаце денеска ќе се одбележат 13 години од хеликоптерската несреќа во која трагично загинаа 11 припадници од составот на воздухопловниот ВИНГ, враќајќи се од мировната мисија АЛТЕА во […]

Црна хроника

10-годишното дете кое што настрада во сообраќајката кај Трубарево им подлегна на повредите

Во тешката сообраќајна несреќа која што попладнево се случи во скопско Трубарево животот го загуби и 10-годишното дете. Веднаш после несреќата детето било пренесено во ГОБ „Св Наум Охридски“ каде […]

Црна хроника

Млада девојка ноќеска се удави во Вардар, се трага по уште едно лице

Од водите на реката Вардар околу 3 часот изутринава било извлечено телото на 19 годишна девојка којашто околу полноќ скокнала во реката. Се уште се трага по уште едно машко […]

Сцена

Ја избегнав смртта за влакно, да бев со друг автомобил немаше да бидам жив- српскиот пејач едвај спасен од смачканиот ѕвер

Српскиот пејач Дарко Филиповиќ пред два дена преживеал вистински пекол откако доживеал сообраќајна несреќа. -Ја избегнав смртта за влакно, буквално ја гледав во очи, беше страшно, вели пејачот за српските […]

Сцена

Ќерката на раперот Ерик Б загина во фатална сообраќајна несреќа

Ерика Суприм Бариера (28), ќерката на американскиот рапер Ерик Б, загина во сообраќајна несреќа во понеделникот вечерта. Според извештајот на полицијата, автомобилот во кој била запрел на средината на коловозот […]

Сцена

Емотивна исповед на кумот на Шабан Шаулиќ: „Одам на психијатар, болките ме потсетуваат на страшната несреќа“

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ почина на 17 февруари претходната година. Шабан го изгуби животот во сообраќајна несреќа кога се враќаше од настап во Германија. Тогаш почина и музичарот […]