Ознака: Новак Џоковиќ

Сцена

Новак Ѓоковиќ не се срами од работа- ги засука ракавите и откопуваше компири, па си ја наполни вреќата за дома

Светски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ на својот Фејсбук профил сподели фотографии кои изненади многумина фанови ширум светот. Имено тие не ни можат да замислат дека тенисерот би се нашол на […]

Сцена

Новак и Јелена се фотографирани со децата на плажа, а Стефан е вистински хит

Папараците во Марбеја во чекор го следат Новак Ѓоковиќ кој таму се подготвува за американската турнеја пред УС Опен. Слободното време Новак го користи за да си помине убаво со […]

Сцена

Јелена: Сопругата на Новак Џоковиќ напишала две реченици и испратила големо срце

Јелена Џокович се породи по втор пат на почетокот на овој месец каде таа и нејзиниот сопруг добија ќерка Тара, а Јелена се огласила по прв пат после породувањето.  Јелена […]