Ознака: нутела

Кулинарство

5 состојки и без печење – колаче со Нутела кое се топи во устата и создава зависност

Елоиз Хед е креаторот на овој вкусен, сладок рецепт. За нејзините браунис со Нутела воопшто нема потреба да ја вклучувате рерната. Сè што ви треба се само 5 состојки и […]

Кулинарство

Ако сте љубител на нутела, пробајте го овој пијалак со 3 состојки

Повеќето луѓе се дома по цел заради пандемијата и еден дел од времето го користат за испробување нови рецепти. Во последно време, многу луѓе објавија фотографии на Инстаграм од успешно […]

Кулинарство

Вкусно и сочно: Торта „Нутела“ која се прави за 20 минути

Станува збор за неверојатно вкусна торта која се прави брзо и лесно, а нејзиниот кремаст, чоколаден вкус е секогаш докажан избор за целото семејство. Рецептот што го обожуваат сите: Торта […]

Живот

Внимавајте: Нутелата е канцерогена !

Компанијата Фереро започна рекламна кампања за да ги убеди потрошувачите дека нивните производи на чело со Нутелата не се канцерогени. Производителот на Нутела се бори со обвинувањата дека маслото од […]

Кулинарство

Помфрит со нутела е новиот хит!

Сиднејскиот ресторан „Батлер“ на своите гости почна да им нуди нов деликатес, кој за кусо време стана вистинска сензација.Станува збор за обични пржени компири, односно помфрит, прелиени со нутела крем, […]

Занимливости

СВЕТОТ Е ШОКИРАН: Оваа фотографија открива од ШТО НАВИСТИНА СЕ СОСТОИ НУТЕЛАТА!

Корисниците на друштвените мрежи ја поздравуваат анализата на производите и се прашуваат што се ни е сервирано,а ни штети на здравјето на нашиот организам.Сите љубители на Нутела ги крена на […]