Ознака: онлајн

Занимливости

Нарачал панталони онлајн, му пристигнало нешто сосема друго – овој човек се шокирал кога го отворил пакетот

Жените понекогаш купуваат бескрупулозно или се премногу лековерни кога купуваат преку Интернет. Сепак, според сите извештаи, мажите не се ништо подобри. Најурнебесното интернет купување, кој стана вирален, му се случи […]

Вести

Единствената национална платформа за онлајн учење ќе биде достапна за корисниците

Министерството за образование и наука ја лансираше единствената национална платформа за онлајн настава. Веќе се испратени од МОН насоките до сите училиштата, кои задолжително треба да ги достават лозинките до […]

Вести

Македонските граѓани во март потрошиле 10,1 милион евра онлајн

Близу 30 милиони евра потрошиле македонските граѓани на е-продавници во првите три месеци од годинава, а само во март 10,1 милион. Анализата на Асоцијацијата за е-трговија покажува дека во текот […]

Вести

Италијанските судови воведоа „онлајн разводи“, и затрпани се со барања

Италијанските судови воведоа „онлајн разводи“, затрпани се со барања КОРОНА ВИРУСОТ и пандемијата влијаат на сите аспекти од животот, па карантинот во Италија го зголеми и бројот на оние што […]

Вести

Нема враќање во училиште: Наставата продолжува онлајн до крајот на учебната година

Се укинува државната матура, училишната матура и завршен испит за оваа учебна 2019/2020 година за ученици од завршните години во средните училишта. Сите ќе добијат диплома за завршено средно образование […]

Останати спортови

Македонската ЕСпорт Федерација најавува натпревари

Време е за официјални еспорт натпревари! Пријавете се на CS:GO, LoL и PES 2020 турнирите во организација на официјалната Македонска Еспорт Федерација! Отворени квалификации за СИТЕ заинтересирани тимови, без исклучок. […]