Ознака: општина Центар

Избор на уредникот

Фрчко си ги реди работите. Синот е веќе главен играч во ПУИК. А што мислевте вие за вас дека дошол живот?

Фрчко си ги реди работите. Синот е веќе главен играч во ПУИК. А што мислевте вие за вас дека дошол живот? Дојде живот за уште еден син на функционер и […]

Вести

По дизелот поскапува и паркингот во Скопје и општина Центар

Покрај централната власт која најави зголемување на акцизата за дизелот, и градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов најави зголемување на цените за паркинг, а од денеска и општина Центар ја разгледува […]

Вести

Во Центар направени пропусти, неевидентирани гласови за Коце Трајановски

Низа нерегуларности го одбележаа изборниот ден во неделата.На гласањето на првиот круг од локалните избори се случија злоупотреба на државните ресурси за партиски цели од страна на СДСМ, партиско агитирање, […]

Вести

Жители на Центар со судска постапка против градоначалникот Жерновски

Според нив, Одлуката да се гради се донесува и покрај забелешки од жители доставени во декември 2015 и јануари 2016 година со анкетни ливчиња и на средба со градоначалникот за […]

Вести

Жерновски преспа цели 4 години од својот мандат и сега повторно ги залажува граѓаните

Неработникот кој се преставува како вреден градоначалник на Центар, Андреј Жерновски преспа цели 4 години од својот мандат, велат советниците на ВМРО-ДПМНЕ од општината.Цело време се вадеше, мачкаше очи на […]

Вести

Негрижата на градоначалникот Жерновски кулминира

Негрижата на општина Центар и градоначалникот Жерновски кулминира, објавено е на ФБ групата „Центар сака да дише“.–#ЦентарСакаДаДише разговараше со неколку соседи од Маџир Маало, населбата која во 21ви век нема фекална […]

Вести

„Центар сака да дише“: Градоначалникот очигледно нема интерес и слух за барањата на центарци

Градоначалникот очигледно нема интерес и слух за барањата на Центарци. Дебармализацијата си ја пренесе и во Буњаковец, објавено е на ФБ страната „Центар сака да дише“.-Очигледно единствен принцип по кој […]