Ознака: оргазам

Љубов и секс

Бакнувањето го намалува кариесот, а оргазмот лекува главоболка

Следат неколку факти поврзани со сексот кои можеби не сте ги знаеле: 1. Дневно во светот се случуваат околу 100 милиони оргазми. 2. Бакнувањето е здраво, размената на слуз ја […]

Љубов и секс

Мал трик за долга и среќна врска

Сексуалниот однос е доста интимен момент кој ги зближува партнерите и ја прави врската целосна. Меѓутоа постои уште еден фактор, кој според најновите истражувања гарантира долга и квалитетна врска. Докажано […]

Љубов и секс

12 очигледни знаци дека партнерот ве изневерува

Доколку чувствувате дека во вашиот брак или врска нешто не е во ред, најверојатно сте во право. Стручњаците за врски тврдат дека постојат секојдневни ситуации од кои можете да заклучите […]