Ознака: ориз

Кулинарство

Паша ќофте

500 г јунешко мелено месо 1 филџан ориз 1 рендана главица кромид 1 морков исечен на ситни коцки 1 рендан корен од пашканат 1 корен од магдонос 4 лажици брашно […]