Ознака: пар

Љубов и секс

Сексуалните фантазии можат да бидат опасни за врската

Иако фантазиите се добри за сексуалното здравје, сепак можат да бидат опасни за врската, потврди студија во Велика Британија. Во истражувањето учествувале 3.000 луѓе, а скоро 57% од нив велат […]

Занимливости

Пар со оштетен слух на свадбата на знаковен јазик ја изведе „Немир“ од Тоше и Каролина

Христина Божиновска и Лазар Ѓиков со насмевка на лицата ќе се сеќаваат на свадбениот ден. Парот со оштетен слух свадбениот танц го замени со специјална изведба на песната „Немир“ од […]

Љубов и секс

Ова се трите најчести причини поради кои паровите се расправаат

Иако причинитре поради кои доаѓа до расправија со партнерот се прилично индивидуални, во некои ситуации очигледно тешко е да се остане рамнодушен. Како што пренесува „The Guardian“, недамнешното истражување спроведено […]

Занимливости

Им испрати фотографија на родителите од одмор: Застана до момчето, но заборави на еден детаљ и се посрамоти

Млад пар доживеа голем срам, откако ќерката заминала на одмор со момче па одлучила да му испрати фотографија на таткото, но заборави на еден детаљ. Имено 22- годишната Келси на […]

Љубов и секс

Тие се навидум обична брачна двојка, но нивната љубов е неморална и противзаконска – дознајте зошто

Американката Деби Зутант (51) по 15 годишна тајна врска се омажи за својот полубрат Џо (38). Иако имаат ист татко и исто презиме, Деби и Џо не се познавале до […]