Ознака: пар

Занимливости

Пар со оштетен слух на свадбата на знаковен јазик ја изведе „Немир“ од Тоше и Каролина

Христина Божиновска и Лазар Ѓиков со насмевка на лицата ќе се сеќаваат на свадбениот ден. Парот со оштетен слух свадбениот танц го замени со специјална изведба на песната „Немир“ од […]

Љубов и секс

Ова се трите најчести причини поради кои паровите се расправаат

Иако причинитре поради кои доаѓа до расправија со партнерот се прилично индивидуални, во некои ситуации очигледно тешко е да се остане рамнодушен. Како што пренесува „The Guardian“, недамнешното истражување спроведено […]

Занимливости

Им испрати фотографија на родителите од одмор: Застана до момчето, но заборави на еден детаљ и се посрамоти

Млад пар доживеа голем срам, откако ќерката заминала на одмор со момче па одлучила да му испрати фотографија на таткото, но заборави на еден детаљ. Имено 22- годишната Келси на […]

Љубов и секс

Тие се навидум обична брачна двојка, но нивната љубов е неморална и противзаконска – дознајте зошто

Американката Деби Зутант (51) по 15 годишна тајна врска се омажи за својот полубрат Џо (38). Иако имаат ист татко и исто презиме, Деби и Џо не се познавале до […]

Живот

Објавиле фотографии со кои го згрозиле светот, а црквата им забрани свадба

Брачен пар од Велика Британија го згрози светот, а црквата ја забрани нивната венчавка, откако парот се фотографирал како девојката орално го задоволува своето момче.27-годишниот Метју Лин и 34-годишната Карли […]

Видео

Сите им се смееа кога излегоа на подиумот за танцување, но потоа настапи тишина

Луѓето најпрво во неверица гледале и се смееле,кога излегоа на подиумот мислејќи дека сето тоа е само шега.Но, кога почна музиката, сите замолчеа,а тие не трошеа ниту еден момент туку […]

Љубов и секс

Зачинете го сексот со „палави“ трикови: Топ 20 перверзни идеи!

Кога сексот станува монотон, доволна е само една искра да го разгори и да го направи како на самиот почеток од врската. Еден месец уживате во најдобриот секс, а другиот месец […]

Љубов и секс

Признајте дека и Вие го правите ОВА: 9 навистина одвратни работи кои сите парови ги прават

Врските се супер кога паровите се почитуваат и се сакаат, но секоја врска има свои „темни страни“ кои никој јавно нема да ги признае.   Ова се навистина одвратни мали навики […]

Љубов и секс

Билјана ги открива тајните на аналниот секс: „Ако ВАКА се подготвите, нема да ве боли“

Билјана ја сподели својата приказна која може да им помогне на многу парови  да уживаат во до сега незапаметено сексуално искуство.Постои само еден начин за време на аналниот секс да […]

Љубов и секс

Никогаш нема да помисли на друга ако му ги направите ОВИЕ работи!

Немојте веднаш да помислите дека ве изневерува, постојат многу причини кога мажите се однесуваат чудно.Сите некогаш се сомневаме во нашата љубовна врска, особено кога се однесуваме инстиктивно и посесивно, само […]

Сцена

ФОТО: Убавата Хазал од Парампарче „заљубена до уши“ во приватниот живот: Еве како изгледа нејзиното момче!

Алина Боз, девојката која ја запознавме како Хазал во хит серијата „Парампарче“ исто како и својата колешка од серијата, Џансу, стои од