Ознака: Пасторе

Меѓународен фудбал

Пато и Робињо си одат, доаѓаат Балотели и Пасторе

Тренерот на екипата на Милан, Масимилијано Алегри изјави дека доколку во случај да Милан ги продаде Пато и Робињо, потпретседателот на Милан, Адријано Галијани мора да биде спремен да доведе […]

Меѓународен фудбал

Пасторе не може со Ибрахимовиќ

Хавиер Пасторе не може да дојде до израз покрај швеѓанецот Ибрахимовиќ, а тоа мислење го дели и Мауро Зампарини. Аргентинскиот интернационалец во редовите на ПСЖ дојде како големо засилување ланското […]

Меѓународен фудбал

Пасторе и Снајдер ги менуваат дресовите?

Италијанските медиуми шпекулираат дека може да има трампа на играчи на релација Парис Сент Жермен – Интер, а трампата би била наводно Пасторе-Снајдер. Иднината на холанѓанецот во екипата на Интер […]