Ознака: пенис

Љубов и секс

Бакнувањето го намалува кариесот, а оргазмот лекува главоболка

Следат неколку факти поврзани со сексот кои можеби не сте ги знаеле: 1. Дневно во светот се случуваат околу 100 милиони оргазми. 2. Бакнувањето е здраво, размената на слуз ја […]

Љубов и секс

Должината на п*нисоt се гледа од должината на прстите

Вообичаено е мислењето дека мажите, кога станува збор за сексот се многу помалку комплицирани, појасни и со помалку скриени тајни отколку што тоа е случај со жените. Но, неколку истражувања […]

Љубов и секс

Болен секс: Кога пeнисот едноставнo не влегува

Вагинизмус е посебна состојба на стегање на вагиналните мускули при што пенетрацијата, па дури и обичното ставање на тампон во вагината се отежнати или речиси невозможни. Притоа се јавува болка […]

Фото

Протекоа НЕЦЕНЗУРИРАНИ ФОТОГРАФИИ: Еве колку навистина е ГОЛЕМА „гордоста“ на Орландо Блум!

По прв пат, без „прекривка“, можете да  го  видите Орландо  Блум како од мајка роден, и  да се уверите колку  навистина е надарен. Откако  се појавија фотографии  од голиот Орландо […]

Љубов и секс

Видео: Заклучете му го пенисот и спречете го да ве изневерува!

За сите оние кои се сомневаат дека момчето, свршеникот или сопругот има потенцијал да стане вистински швалер ова е вистинско решение.Станува збор за појас всушност некој вид на затка. Но, […]

Живот

„Најдобриот секс кој некогаш сум го доживеала беше… со фраер кој имаше мал пенис“

Една вечер ја научила Вања дека величината навистина не е важна.„Една вечер во студентскиот бар се најдов во интересен разговор со Марко- пријател на еден мој пријател кој ми се […]

Живот

Се разбудил од операција и доживеал вистински ШОК: Сфатил дека останал без 7цм од пенисот!

Откако забележал болни грутки на половиот орган, на Жељко Носиќ, 57-годишен уметник од Загреб, пред две години востановена му е Пејрониева болест. По неуспешни третмани со инекции, во септември 2015 […]