Ознака: пиво

Живот

Наздравете со пиво, здраво е

Една студија откри дека пијалокот ги нуди истите бенефиции како виното. Љубителите на пиво, може слободно да се радуваат бидејќи пијат здрав напиток, се разбира доколку тоа е во умерени […]

Занимливости

Со пиво се живее поубаво и подолго

Освен хедонистичкиот момент на уживање во пивото и неговиот одличен вкус, овој пијалок нуди многу бенефити и за нашето здравје. Умереното конзумирање на пивото придонесува за подобра здравствена состојба и […]

Занимливости

Новинар испил едно пиво, па кога ја видел сметката го доживеал најголемиот шок во својот живот

Питер Лалор, спортски новинар од Австралија, бил шокиран и фрапиран после наплатената сметка за едно пиво во луксузен хотел во Манчестер, Велика Британија. Откако платил, сфатил дека останал без скршена […]

Занимливости

Едно од омилените пива ќе претрпи драстични промени, повеќе ништо нема да биде исто

Данскиот производител на пиво, компанијата „Карлсберг“ ќе го реорганизира својот бренд на пиво во Велика Британија, менувајќи го вкусот, амбалажата, но и маркетиншката стратегија. Оваа компанија подготви стратегија која во […]

Живот

Се одрекол од храна и пиел само пиво, а неговиот резултат ги шокирал сите

Ако ги следите новостите во светот на фитнесот и здравата исхрана, веројатно добро знаете дека овие поими не одат рака под рака со алкохолот. Повеќето медицински експерти се сложуваат дека […]

Занимливости

Лекарите му го спасиле животот откако во стомакот му вбризгале 15 пива

Виетнамски лекари му го спасиле животот на човек кој умирал од труење со алкохол така што му вбризгале 15 лименки пиво во неговиот стомак. Нгујен Ван Нат бил превезен во […]